Мешканці Нової Маячки на Херсонщині скаржаться своєму гауляйтеру Геннадію Коломойцю на невиплати російських пенсій і свій неіснуючий район

Мешканці смт Нова Маячка Ювілейної територіальної громади Херсонського району скаржаться своєму гауляйтеру на невиплати російських «пенсій» і плутанину з назвою неіснуючого району у окупантів. Головою ж окупаційної адміністрації селища загарбники призначили 53-річного Геннадія Коломойця на прізвисько «Танкіст», депутата Ювілейної сільради від партії «За майбутнє». 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Мешканці смт Нова Маячка скаржаться на відсутність їхніх прізвищ у відомостях на виплату так званих пенсій з березня цього року. Через це вони не отримують гроші від окупантів, а на всі їхні питання працівники окупаційної пошти відповідають їм нецензурною лайкою.

Також чимало місцевих скаржаться на плутанину в окупаційних документах, пов’язаних з використанням росіянами назв неіснуючого району, на території якого нібито знаходиться смт Нова Маячка. Частині людей загарбники і підконтрольні їм нотаріуси видають «документи» з вказанням «Алєшковского», «Альошкінского» і «Алєшкінского» районів. А інші отримують папірці з назвою «Цюрупінскій район». Усіх цих назв не існує в природі, бо селище зараз відноситься до Херсонського, а до 2020 року – Олешківського району. 

Займатися цими скаргами доводиться призначеному окупантами гауляйтеру Нової Маячки Коломойцю Геннадію Георгійовичу, 3 листопада 1969 року народження. Він до 2017 року працював керівником новомаячківського СКП «Сількомунгосп», а в 2020 році обраний депутатом Ювілейної сільської ради від партії «За майбутнє», яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським.

«Родом Геннадій Коломоєць з смт Козацьке Новокаховської громади Каховського району. Він переїхав до Нової Маячки на початку 1990-х і отримав тут прізвисько «Танкіст», бо ще в совєцькі часи не довчився в якомусь танковому училищі. Згодом його «пригрів» колишній селищний голова Андрій Костиря і влаштував директором комунгоспу. Оскільки наша законна староста відмовилась працювати на окупантів, у «Танкіста» став зоряний час. Він допомагав росіянам проводити їхній «референдум», примушував місцевих брати російські паспорти. Також він спромігся відкрити в Новій Маячці школу. На жаль, дуже багато вчителів у ній погодилися працювати на загарбників», – розповіли ЦЖР мешканці Нової Маячки.

Заступником гауляйтера Нової Маячки працює Ліфінцев Іван Іванович 1967 р. н., безробітний, депутат колишньої Новомаячківської селищної ради кількох скликань від Партії регіонів. 

За словами мешканців Нової Маячки, тут виявилося дуже багато колаборантів. Багато людей добровільно отримали російські паспорти і начепили на свої автівки російські номери, щоб безперешкодно їздити через ворожі блокпости до Великих Копанів продавати ранню картоплю.

  • Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером Рубанівської сільської територіальної громади Каховського району на Херсонщині окупанти призначили 31-річного Віктора Марченка. Останнім часом він працював оператором зерноочисного комплексу в селі Запоріжжя, був депутатом Демидівської сільради до її об’єднання з Рубанівкою від партії «Наш край». Він же балотувався на посаду голови громади від «Нашого краю» в 2020 році, але не був обраний.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine