Росіяни, щоб не потрапити під західні санкції, створюють окрему залізницю на ТОТ

Російські загарбники об’єднують віджаті об’єкти залізничної інфраструктури Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей в єдине підприємство «Железные дороги Новороссии» - попри те, щоб вже більше року не можуть запустити залізничні перевезення на ТОТ, а також для того, щоб уникнути міжнародних санкцій для «Российских железных дорог» за роботу на окупованій території.

Відповідне розпорядження підписав голова уряду РФ Міхаіл Мішустін, повідомляє Центр журналістських розслідувань

Згідно з документом, створюється «Государственное унитарное предприятие «Железние дороги Новороссии», як об’єднуватиме віджату окупантами залізничну інфраструктуру окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської і Донецької областей. Окупанти намагаються запустити залізничні перевезення на нових ТОТ вже майже рік.

розпорядження дорогі новоросії

Ще в липні 2022 року ЦЖР повідомляв, про наміри загарбників пустити електричку з Мелітополя до Джанкоя. Проте приміський поїзд так і не почав курсувати.

Але росіяни про цю ідею вже і не згадують. Адже залізнична інфраструктура потрібна в першу чергу для перевезення вантажів військового призначення, а також вивезення награбованого – зерна та інших товарів з ТОТ на територію Криму та РФ.

Створення окремого підприємства, яке буде займатися залізничними перевезеннями на ТОТ, пояснюється і бажанням РФ уникнути додаткових міжнародних санкцій для «Российских железных дорог», які були б введені, якби РЖД розпочала діяльність на тимчасово зайнятих територіях.

  • Гауляйтер Запорізької області Євген Балицький просив у президента РФ Путіна 600 вагонів для транспортування вкраденого збіжжя.
  • Президент Володимир Зеленський у січні 2023 року ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запровадження санкцій проти трьох російських фізичних та 182 юридичних осіб, яких Росія використовує для перевезення залізницею особового складу та військової техніки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine