Білий дім про Каховську ГЕС: За руйнування відповідальна РФ, її не має бути в Україні

РФ відповідальна за руйнування Каховської ГЕС. Це було б неможливим, якби російська армія не вторглась в Україну. США продовжують оцінювати причини руйнування ГЕС.

Каховська ГЕС

Підірвана Каховська ГЕС

Про це повідомила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Ми продовжуємо оцінювати, що сталося. Ми спілкуємося з українцями. Руйнування і спустошення, які ми бачимо, розбивають серце. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти народу України. Ця гребля була під контролем Росії. І вона несе відповідальність за руйнування, спричинені цією війною», – заявила вона.

Німеччина звинуватила президента Росії Володимира Путіна в руйнуванні Каховської дамби в Україні, і до неї приєдналися інші європейські члени НАТО, назвавши це воєнним злочином.

Як повідомляв ЦЖР, підрив Каховської ГЕС та інші злочини екологічного характеру, які вчиняє РФ на території України, мають підштовхнути міжнародну спільноту до криміналізації екоциду як п’ятого злочину, над яким має юрисдикцію Міжнародний кримінальний суд. Правозахисники вбачають у підриві Каховської гідроелектростанції ознаки воєнного злочину.

Читайте також: Науковці Євген Хлобистов та Ігор Пилипенко про наслідки знищення Росією Каховської ГЕС і подальший розвиток подій

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine