Героїня численних публікацій ЦЖР Тетяна Суржик, гауляйтерка села Милове на Херсонщині отримала підозру в колабораційній діяльності

Героїня численних публікацій ЦЖР 29-річна Тетяна Суржик, яка добровільно працювала на окупантів гауляйтеркою села Милове Бериславського району на Херсонщині, отримала підозру в колабораційній діяльності. За скоєні злочини героїні численних публікацій ЦЖР світить від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Тетяна Суржик

Тетяна Суржик, колаборантка. Фото: соцмережі

Про це йдеться в оприлюдненому СБУ повідомленні про підозру від 10 червня, передає Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що після окупації 9 березня 2022 року території Милівської територіальної громади Бериславського району окупанти створили в ній незаконну місцеву «военно-гражданскую администрацию». Очолити її 1 липня 2022 року добровільно погодилась проросійськи налаштована мешканка Милового Тетяна Суржик.

Гауляйтеркою села вона працювала до 11 листопада 2022 року – до звільнення Милівської громади і всієї правобережної частини Херсонщини від російських загарбників.

Про злочини Тетяни Суржик, яка працювала директоркою Милівської школи і головою молодіжної ради Милівської громади ЦЖР повідомляв неодноразово. Зокрема, через її перехід на бік ворога працівники Милівської школи не могли отримувати заробітну плату.

На початку липня 2022 року окупанти зігнали до Милового старост Новокаїр Олену Логвиненко і Качкарівки Юрія Бутівчака. Саме тоді їм вперше представили Тетяну Суржик як гауляйтерку. Обидва старости від співпраці з нею відмовились.

«Після цього Тетяна Суржик приїхала до Новокаїр. Я чекала на неї в адмінбудівлі нашого старостату. Але вона явилась не сама, з нею був наш місцевий підприємець Олександр Позднєєв. Суржик відібрала у мене ключі від будівлі старостату і сказала, що тепер замість мене призначений Позднєєв і що «Росія тут уже назавжди», – згадує Олена Логвиненко, староста Новокаїр Милівської громади.

За добровільне зайняття посади у окупантів Тетяні Суржик світить від п’яти до десяти років позбавлення волі та конфіскація майна – за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Як повідомляв ЦЖР, так званий військовий комендант Милівської громади Сурен Мкртчян у березні 2022 року «призначив» спочатку іншу гауляйтерку села. «Сурен Мкртчян зібрав працівників сільради і просто ткнув пальцем на наймолодшу з нас, на Вікторію. Потім цей комендант знущався і над нею, і над багатьма іншими жителями наших сіл. Невдовзі Вікторії вдалося вирватися і виїхати на підконтрольну українську територію. А ось Тетяна Суржик цілком добровільно пішла на цю «посаду», – розповідали мешканці Милового.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine