Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 178 осіб

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав санкції проти 178 росіян, серед яких судді Конституційного суду РФ.

Санкції введені на п’ять років.

Санкції застосовано проти 178 громадян Російської Федерації, однак 81 особа також має громадянство України.

санкции

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти 51 росіянина та 220 юридичних осіб з Білорусі та Росії. Під обмеження зокрема потрапили ремонтні заводи. 

15 квітня 2023 року Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про застосування персональних спеціальних економічних й інших обмежувальних заходів до 438 фізичних та 254 юридичних осіб з Росії. Під обмежувальні заходи, зокрема, потрапили російські діячі спорту, серед яких і дочка міністра оборони РФ Ксенія Шойгу, а також провідні IT-компанії, серед яких «Яндекс» та «Рамблер».

22 квітня Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування  санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. У список потрапив «Росбанк», Центральна виборча комісія РФ, а також російські партії ЛДПР, «Справедлива Росія — Патріоти — За правду», КПРФ та «Нові люди».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.