Окупанти почали утилізувати захоплені під час окупації Криму кораблі ВМСУ

Новини
Кораблі ВМСУ на Інкерманському суднообробному заводі «Чермет» в окупованому Севастополі. Фото окупаційний тг-канал

Російські загарбники почали утилізувати захоплені під час окупації Криму в 2014 році кораблі Військово-Морських Сил України.

Про це йдеться повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

«Окупанти почали незаконну утилізацію захоплених у Севастополі та Донузлаві кораблів ВМС України, які після 2014 року перебували в окупованому Криму», – йдеться у повідомленні

Як зазначається, на суднообробну базу в місті Інкерман відправили українські катери «Придніпров’я» і «Херсон», морські тральщики «Чернігів» і «Черкаси», корвети «Луцьк» і «Хмельницький».

Раніше севастопольський окупаційний телеграм-канал опублікував фото кораблів ВМСУ біля причалу розташованого у кінці Севастопольської бухти Інкерманського суднообробного заводу «Чермет», на якому утилізують списані кораблі Чорноморського флоту РФ.

Кораблі ВМСУ на Інкерманському суднообробному заводі «Чермет» в окупованому Севастополі. Фото окупаційний тг-канал

На них видно на суднообробній базі зліва направо: ракетний катер «Придніпров’я», артилерійський катер «Херсон», морський тральщик «Чернігів», корвет «Хмельницький», морський тральщик «Черкаси», корвет «Луцьк».

Кораблі ВМСУ на Інкерманському суднообробному заводі «Чермет» в окупованому Севастополі. Фото окупаційний тг-канал

Нагадаємо:

  • Після того як відбулася незаконна анексія Криму, Росія почала повернення Україні захоплених у неї кораблів і суден ВМСУ, серед яких, зокрема середній десантний корабель «Кіровоград», корвет «Вінниця» та плавбаза «Золотоноша», однак в червні 2014 року цей процес був зупинений.
  • До моменту одностороннього припинення РФ переговорів щодо повернення озброєнь, військової техніки та майна ВМСУ, з Криму було виведено: 3 бойових корабля, 32 судна забезпечення, 24 літаків та гелікоптерів, 1438 одиниць авто-, броне- та спецтехніки. У той же час на окупованій території залишилося: 11 бойових кораблів і катерів, 6 суден і катерів забезпечення, 3 літальних апарати, 2363 одиниці авто-, броне- та спецтехніки.
  • 3 липня 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що в результаті незаконної російської окупації Криму ВМСУ втратили близько 70% корабельного складу.
  • 27 лютого 2017 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що кораблі ВМСУ, які залишилися в Криму після окупації півострова, використовуються російськими військовими як донори запчастин для кораблів ЧФ РФ, які курсують в Сирію і несуть вахту на захоплених українських газових родовищах в Чорному морі.
  • 11 січня 2018 року президент РФ Володимир Путін заявив про готовність передати Україні військові кораблі і авіатехніку, передача яких була припинена Росією в червні 2014 року, вказавши на їх «жалюгідний стан». Ігор Воронченко вказав, що на момент захоплення українська техніка була справна.