Застиглий мул та глибокі тріщини: херсонський журналіст показав, як виглядає дно висохлого Каховського водосховища

Новини
Сергій Нікітенко на дні висохлого Каховського водосховища. 25.06.2023. Фото: facebook.com/sergij.nikitenko

Журналіст херсонського видання «МОСТ» Сергій Нікітенко показав, як виглядає дно висохлого Каховського водосховища біля селища Нововоронцовка на правому березі Дніпра. Воно вкрите мулом глибиною від 20 до 50 см, який зверху вже почав засихати та вкрився глибокими тріщинами.

Про це Нікитенко розповів під час стріму, який він вів на Facebook-сторінці свого видання.

«Я знаходжусь на дні колишнього Каховського водосховища. Стою на відстані 1300 метрів від його колишнього правого берега. Фактично перебуваємо на березі старої річки Базавлук (права притока Дніпра – ред.). Це висохле водосховище. Підсихає мул… Муляка не дуже глибока, десь 20 см, не більше, ближче до води – по коліна», – сказав журналіст.

Він також показав на дні водосховища пеньки від дерев колишнього колгоспного саду, який випиляли у 1951 році перед затоплення місцевого лугу.

«Отак виглядає дно Каховського водосховища. Ми перші, хто за останні 70 років фактично тут ходить. Дно відносно чисте, сміття майже немає. Є уламки ракет і нерозірвані ракети», – додав Нікітенко.

Як повідомлялось, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затопила населенні пункти, розташовані нижче неї.

СБУ перехопила розмову окупантів, яка підтверджує факт підриву Каховської ГЕС росіською диверсійною групою. Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави, однак все пішло не за планом.

У розслідуванні видання The New York Times з посиланням на експертів йдеться, що найімовірнішою причиною руйнування Каховської ГЕС став підрив росіянами підводного проходу всередині дамби до машинної зали станції.

На Херсонщині комісії розпочали обстеження житла, пошкодженого або зруйнованого внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими окупантами.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter