На окупованій Запоріжчині створили «ополчєніє», яким керує підприємець з Челябінська Бабіцкій

Новини
Ігор Бабіцкій
Ігор Бабіцкий, керівник «народного ополчения» окупованої Запоріжчини.

У Росії зареєстроване ще одне незаконне мілітаризоване формування, створене на окупованій частині Запорізької області, –  “народное ополчєніє”. Ви його завдання входить охорона порядку в регіоні, допомога силовим структурам та патріотична підготовка. Керувати черговим кишеньковим підрозділом гауляйтера Євгена Балицького призначили підприємця з Челябінська Ігоря Бабіцкого.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті джерела.

У російському єдиному державному реєстрі юридичних осіб (ЕГРЮЛ) в останню декаду червня з’явилася інформація про реєстрацію “Автономной некоммерческой организации “Народное ополчение Запорожской области”.

Указ про створення чергового незаконного збройного формування гауляйтер Балицький підписав у березні 2023 року. Тоді ж повідомив, що задачами його буде “охорона порядку в місті та регіоні”, допомога окупаційним силовим структурам на ТОТ, а також патріотична (читай пропагандистська) діяльність.

Директором цього мілітаризованого формування в держреєстрі вказаний Ігорь Олеговіч Бабіцкій (ІПН 744700425226), який не має жодного відношення до Запоріжчини.

В ЕГРЮЛ вказано, що він був керівником та засновником кількох компаній в Челябінській області, які займалися будівельно-монтажними роботами та наразі всі вже ліквідовані.

Окупанти заявляють, що служити в “ополчєніє” ідуть місцеві мешканці. На одному з фото з прийняття  “присяги” мелітопольці, дійсно, упізнали місцевого зрадника Ігоря Лисенка. Повномасштабне вторгнення  він зустрів як військовослужбовець Мелітопольського територіального центру комплектування і соціальної підтримки (військкомату) і відразу пішов на співпрацю з ворогом. Місцеві активісти підозрюють, що Лисенко співпрацював з російськими спецслужбами ще до лютого 2022 року.

Ігор Лисенко

Ігор Лисенко, колаборант

Цікаво, що ще навесні 2023 року Лисенко “засвітився” на фото з «присяги» ще одного НЗФ – “казачьего батальона “Днепр”, який також створено на ТОТ Запоріжчини. 

“Народноє ополчєніє” зареєстроване в держреєстрі РФ за адресою мелітопольської мерії – вул. Карла Маркса (до окупації – Михайла Грушевського), 5. Але, судячи з відео і фото, опублікованих учасниками незаконного збройного формування, фактично “офіс” організації знаходиться у приміщенні військкомату за адресою вул. Грушевського, 35. Там колаборанти давали присягу, проводиться шикування, там же керівництво зустрічається з місцевими мешканцями.

  • В 2022 році Балицький створив НЗФ “Батальйон імені Судоплатова”.
  • В квітні 2023 року на території  Запорізької та Херсонської областей росіяни почали формувати «козацькі добровольчі батальйони»
  • Роман Мартиновський, адвокат, експерт Регіонального центру прав людини, роз’яснював, чому так звані добровольчі батальйони, які російські окупанти та їхні колаборанти формують на окупованих територіях України, національним і міжнародним правом мають розглядатися як незаконні збройні формування.