Україна обговорила в Авіаційному комітеті НАТО організацію польотів і застосування безпілотників

Новини
НАТО

На засіданні Авіаційного комітету Альянсу у Брюсселі представники Головного управління державної авіації України поділилися українським досвідом та особливостями у сфері регулювання діяльності державіації України в умовах дії воєнного стану, акцентували увагу на підготовці льотного складу, організацію і виконання польотів.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

«Міноборони України поглиблює співпрацю з національними військовими органами управління авіацією держав-членів та партнерів НАТО», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на засіданні були обговорені особливості льотної придатності повітряних суден, їх компонентів, використання повітряного простору та забезпечення його безпеки.

Зважаючи на виклики розв’язаної Росією війни, особливу увагу акцентували на організації та виконанні польотів, застосуванні БпЛА, підготовці льотного складу, медичного забезпечення та використання аеродромів.

Окрему увагу сторони приділили вдосконаленню нормативно-правової бази у галузі державної авіації.

«Україна розробляє новий документ з організації та виконання польотів державної авіації в особливий період та під час дії воєнного стану. Зосереджуємося на повній взаємосумісності з Альянсом. Тому зміни, передусім, будуть націлені на врахування натовського досвіду, адаптованого під українські реалії», – зазначив начальник Головного управління державної авіації України Андрій Телегін.

За його словами, цей документ, після його впровадження, буде представлений Авіаційному комітету НАТО для коригування підходів Альянсу з урахуванням українського досвіду ведення війни.

Як повідомлялось, президент США Джо Байден запевнив лідерів «Групи семи», що Сполучені Штати підтримають зусилля з підготовки українських пілотів на літаках західного зразка, включно з F-16.

19 травня 2023 року видання NBC News із посиланням на неназваного чиновника повідомило, що США та їх союзники планують надати винищувачі F-16 Україні. Коли Україна отримає F-16 і з яких країн вони прибудуть, поки невідомо.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.