На Херсонщині окупанти почали випускати клон місцевої газети «Каховська зоря»

Новини
каховская зоря
каховская зоря

На тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонської області російські загарбники почали випускати клон місцевої газети «Каховська зоря», яка раніше виходила в Каховському районі. Також у червні 2023 року після семимісячної перерви вони відновили випуск пропагандистської газети «Наша Каховка».

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Про «відновлення» випуску міськрайонної газети «Каховська зоря» окупанти заявили на своїх телеграм-каналах. Розповсюджувати її вони збираються на вуличних стендах і роздавати безоплатно всім охочим. 

Окупанти повідомили, що в цій газеті можна буде прочитати про роботу місцевої лікарні і про життя російських військових. Наприкінці червня 2023 року загарбники відновили випуск своєї газети «Наша Каховка», яка не виходила з листопада 2022 року.

Окупаційний клон газети «Каховська зоря» – однієї з найстаріших газет Херсонщини – суттєво відрізняється від оригіналу версткою, логотипом і шрифтом. 

До 2014 року газету «Каховська зоря» очолював Менисенко Володимир Вікторович, заслужений журналіст України. У 2022 році він перейшов на бік окупантів і брав участь у російських пропагандистських заходах, а восени, за словами мешканців Каховки, втік до Криму разом із дружиною. Володимира Менисенка звільнили після численних скандалів у редакції. Він бив своїх співробітників і погрожував їм, крав їхні матеріали, які часто підписував своїм іменем. Проти нього журналісти влаштовували акції протестів і скаржилися на нього тодішньому співзасновнику видання – Каховській районній раді.

За словами мешканців Каховки, до випуску окупаційного варіанту газети причетні інші люди.

Як повідомлялось, РФ планує провести псевдовибори на окупованих територіях України 10 вересня 2023 р. У зв’язку з цим на ТОТ півдня відзначається посилення пропагандистської роботи, частиною якою є видання клонів місцевих видань, які мають довіру місцевої аудиторії. 

З перших місяців окупації Херсонщини росіяни почали випускати клони відомих місцевих газет – «Наддніпрянська правда», бериславський «Маяк», скадовський «Чорноморець» та інші. А в Каланчацькій громаді Скадовського району вони випускали «Каланчакский вестник», яку друкують у російській Республіці Комі.

  • Як повідомляв ЦЖР, на окупованій частині Запорізької області російські загарбники анонсували «відновлення роботи», а, насправді, випуск клонів-підробок місцевих «районок» – мелітопольської «Новий день» та якимівської «Слово трудівника». Таким чином росіяни розширюють медіаполе для агітації на  незаконних виборах.