Компанія «Данон» хоче перенести своє підприємство з Херсонщини до Черкаської області

Новини
ТОВ «Данон Дніпро», Херсон. Фото: dpss-ks.gov.ua

Компанія «Данон» планує перенести своє підприємство з Херсонської до Черкаської області. Таким чином вона намагається зберегти свої потужності від російських обстрілів і забезпечити їх необхідною сировиною, якої на півдні зараз недостатньо.

Про це в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань розповів директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов.

За його словами компанія «Данон» звернулася з пропозицією щодо релокації своїх виробничих потужностей до Черкаської області. Мова про завод «Данон Дніпро», розташований у Херсонській громаді.

«Ми не зацікавлені в їхньому переміщенні на Черкащину, бо сподіваємося на скоріше звільнення лівобережжя Херсонської області і повернення до мирного життя. Нам буде потрібний завод, робочі місця для людей, податкові надходження до бюджету. Але з точки зору державних інтересів і інтересів підприємства зараз важливо зберегти потужності. Залишати їх на Херсонщині дуже ризиковано, бо вони можуть бути знищені окупантами», – сказав Дмитро Юнусов.

Він додав, що компанію «Данон» зараз важко забезпечити сировиною, бо на Херсонщині залишилося лише два підприємства, які можуть задовольняти цю потребу. Решта молочних ферм або знищені, або ще не відновили свою діяльність.

Раніше про свій намір відновити в Одеській області втрачений через окупацію Каховки завод з переробки томатів заявила компанія «Чумак».

За словами Дмитра Юнусова, про свій намір повернутися на Херсонщину після її повного звільнення від російських загарбників заявили представники дому марочних коньяків «Таврія» з Нової Каховки і компанія «Agrofusion», яка має завод з переробки томатів у Голій Пристані.

Як повідомляв ЦЖР, ще в лютому 2022 року компанія «Данон» закрила свій завод у Херсоні, а його виробничі потужності зазнали значних пошкоджень через воєнні дії Росії в цьому регіоні.

Більше читайте в матеріалі ЦЖР: «Чумак», «Данон», «Таврія» та інші. Як РФ знищує аграрний сектор Херсонщини».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter