Суд виніс вирок Лідії Альохіній, яка працювала в окупаційному центрі зайнятості смт Білозерка на Херсонщині

Новини
Окупаційний центр зайнятості в Білозерці, серпень 2022 року Скрін з російських пропагандистських ЗМІ
Окупаційний центр зайнятості в Білозерці, серпень 2022 року Скрін з російських пропагандистських ЗМІ

Херсонський міський суд виніс вирок Лідії Альохіній, яка працювала спеціалісткою окупаційного центру зайнятості смт Білозерка на Херсонщині. Її визнано винною в колабораційній діяльності. Жінці заборонено обіймати посади в органах державної влади строком на 10 років. Також суд конфіскував 1/3 частини її особистого майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднений днями вирок суду від 5 липня.

Суд встановив, що Лідія Альохіна в серпні 2022 року у відповідь на пропозицію гауляйтерки Білозерки Ірини Козльонкової погодилася працювати спеціалісткою незаконно створеного окупантами центру зайнятості при «военно-гражданской администрации Белозерского муниципального округа». 

«Лідія Альохіна добровільно зайняла цю посаду, не пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій незаконно створеного на тимчасово окупованій території органу влади. Вона здійснювала прийом громадян і заповнювала їхні анкети на працевлаштування», – йдеться у вироку суду.

Альохіна в суді беззаперечно визнала свою винуватість і не оспорювала обставини, встановлені під час досудового слідства. Тож Херсонський міський суд визнав її винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України. І призначив їй покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, які пов`язані із наданням публічних послуг, строком на 10 років з конфіскацією 1/3 частини особистого майна.

Окупаційний центр зайнятості в Білозерці Херсонського району загарбники відкрили на початку серпня 2022 року. Вже за кілька місяців російські військові і місцеві колаборанти втекли на лівобережжя області, а 11 листопада 2022 року Білозерську громаду разом з усім правим берегом Херсонщини вдалося звільнити Збройним силам України. 

Невдовзі Лідію Альохіну затримали і довели її справу до суду. 

  • Як повідомляв ЦЖР, Івано-Франківський міський суд 17 липня виніс заочний вирок Оксані Кривенковій, директорці Микільського ліцею Дар’ївської громади Херсонського району, героїні наших публікацій. Він визнав її винною в колабораційній діяльності і покарав її на три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 15 років. Це максимальне покарання за інкримінований їй злочин.