Новим гауляйтером села Роздольне на Херсонщині окупанти призначили Олега Гончарова, який працював у вагонному депо

Новини
Олег Гончаров, колаборант. Фото з соцмережі

Російські окупанти вигнали 75-річного гауляйтера села Роздольне Каховської громади на Херсонщині Василя Забару. Замість нього новим «керманичем» призначили нікому тут невідомого і значно молодшого Олега Гончарова. Він виявився мешканцем Таврійська, колишнім підприємцем і ексначальником цеха місцевого вагонного депо.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.

Про те, що призначеного 2 серпня 2022 року пенсіонера і екс-члена Компартії Василя Забару зняли з посади гауляйтера села Роздольне Каховської громади стало відомо ще на початку червня цього року. За словами місцевих, цей «повернутий на комуністичній ідеології маразматик» дістав тут усіх, навіть росіян. Тож загарбники зараз звинувачують Забару у розкраданні російських бюджетних грошей і «гуманітарки» та шиють йому кримінальну справу. 

Нового гауляйтера мешканцям села ніхто не представляв. Жодних його даних або хоча б імені годі знайти навіть в приміщенні окупаційній адміністрації села. Сам він місцевим невідомий, звідки він приїхав – селяни не знають.

Як виявилося, новий гауляйтер села Роздольне Гончаров Олег Олександрович приїхав сюди з сусідньої громади. Він мешканець Таврійська Каховського району, ймовірно, 26 грудня 1969 року народження. 

«Олег Гончаров – син дуже відомої в Таврійську і Новій Каховці Гончарової Тетяни Володимирівни, яка багато років працювала керуючою справами виконавчих комітетів Новокаховської і Таврійської міської рад, була депутаткою Таврійської міськради шостого скликання від партії «Сильна Україна». Її ще називали «залізною леді» місцевої політики. Розповідають, що вона ніби особисто їздила на російські блокпости підгодовувати окупантів. А її син відкрито підтримував російських загарбників з самого початку великої війни. І це тут ні для кого не секрет», – сказали ЦЖР мешканці громади, які виїхали з окупації.

Олег Гончаров працював начальником одного з цехів вагонного депо станції Каховка, розташованого в Таврійську. Також нетривалий час він був зареєстрований ФОПом і займався вантажними автоперевезеннями. За словами джерел ЦЖР, Гончаров спокійно вивозив зерно та інші вантажі на фурі в Крим уже під час окупації Каховського району Херсонської області. 

За інформацією з окупаційних пабліків, Олег Гончаров також є гауляйтером села Чорноморівка Каховської громади. З 20 жовтня 2022 року на цій посаді там була 43-річна Олена Зозуля, сезонна працівниця з благоустрою. 

За словами мешканців села Роздольне, зараз багато їх односельців скаржаться окупантам на попереднього гауляйтера Василя Забару і на його сестру Лідію Велігошину, яка працювала його заступницею.  

«І Забара, і його сестра настільки тупі і нікчемні, що з ними навіть місцеві любителі «русского мира» не хотіли мати нічого спільного», – зізналися ЦЖР мешканці Роздольного.

  • Як повідомляв ЦЖР, нещодавно окупанти вигнали Анатолія Акименка, гауляйтера села Коробки Каховської громади. Замість нього вони призначили 30-річну Ольгу Мащенко, вчительку молодших класів місцевої школи, яка ще навесні 2022 року почала співпрацювати з загарбниками. Зараз вона проводить у селі «перепис» населення.