У Каховці на Херсонщині окупанти відібрали у місцевих колаборантів ринок і попередили торговців про підвищення ринкових зборів

Новини
Каховський ринок. Фото: google maps

Російські окупанти відібрали підприємство споживчої кооперації «Каховський ринок» Херсонської облспоживспілки у місцевого колаборанта Віталія Коваленка. Днями торгуючі дізналися про появу тут нового «директора», яким виявився херсонець Павло Ярига. Керівний склад адміністрації ринку розігнали і призначили замість них нових людей, а торговців попередили про суттєве підвищення ринкових зборів.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Про те, що на ринку облспоживспілки в Каховці російські окупанти замінили «директора», головну бухгалтерку і кількох інших ключових посадовців-колаборантів торгуючі дізналися на початку серпня. Їм також повідомили, що нове «керівництво» вдвічі підвищило розцінки на послуги ринку. Приміром, плата за торгове місце піднялась з 50 до 100 рублів за кв. м.

«Хто такий цей новий «директор», нам не пояснили. Про нього відомо лише те, що він останнім часом проживав у Криму, але сам із Херсона. Навіть імені його нам не сказали», – розповіли ЦЖР мешканці Каховки.

Натомість його ім’я вказане в російському державному реєстрі юросіб. Як виявилося, окупанти ще 21 липня внесли зміни в реєстраційних документах незаконно зареєстрованої ними на базі ринку юридичної особи під назвою «Предприятия потребительской кооперации «Каховский рынок» Херсонского облпотребсоюза». Тоді ж його «председателем» загарбники призначили Яригу Павла Івановича.

ul-1229500000927-20230804144617

 

В українських реєстрах нам вдалося знайти лише одну людину з таким іменем. За даними YouControl, Ярига Павло Іванович, 28 липня 1960 р. н. очолював херсонське садове товариство «Платан» у 2012 році, а в 2016-2018 роках херсонське ТОВ «Регіональна оціночна компанія «Південь-Експерт», яке займається торгівлею автотранспортом. Ще раніше він очолював збанкрутіле власне приватне підприємство «Гетьман-Яр», ліквідоване в 2005 році, а також ліквідоване в 2014 році аграрне ПП «Агро-Кія», що було зареєстроване в селі Наталівка Зеленопідської громади Каховського району.

Також Павло Ярига зареєстрований ФОПом і має чималі борги. Зокрема, несплачений ним борг по єдиному соціальному внеску станом на 1 лютого 2022 року становив майже 34 тисячі гривень.

Нам вдалося знайти дані про те, що капітан Павло Ярига 27 листопада 2013 року був включений до реєстру Херсонського обласного товариства Українського реєстрового козацтва.

Захоплене окупантами підприємство «Каховський ринок» продовжує активно працювати з самого початку окупації міста. Після численних прильотів по сусідній Новій Каховці і тривалої заборони окупантів щодо в’їзду в це місто, головним торговельним центром регіону замість Нової Каховки стала саме Каховка.

Як повідомляв ЦЖР, законний директор підприємства «Каховський ринок» Віталій Коваленко з самого початку перейшов на бік окупантів і першим очолив незаконно створене на його базі російське підприємство, отримавши також російський паспорт. Віталій Коваленко переважно проживав в окупованому Криму і навідувався до Каховки лише час від часу, аби зібрати гроші.

Віталій Коваленко, колаборант. Фото з соцмережі

Ймовірно, він сам брав участь у новому поділі окупантами очолюваного ним ринку. За поки непідтвердженою інформацією, Коваленко залишив за собою контроль за невеликою частиною торгової території.

В окупації Віталій Коваленко також керував віджатим у законних власників ТОВ «Тройка», яке займається випуском мінеральної води під торговельною маркою «Каховка». Однак росіяни 1 червня 2023 року відсторонили його від управління «Тройкою» і передали підприємство аферистам з Криму і «ДНР».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter