Постачання електроенергії на нових та старих окупованих територіях контролюватиме російський держконцерн «Росатом»

Новини
Фото: atomsbt.ru

Росіяни передали контроль над постачанням електроенергії на захоплених територіях Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей новоствореним компаніям, засновниками яких є акціонерне товариство «Атомэнергосбыт» – підрозділ російського державного концерну «Росатом», щодо якого Україна запровадила санкцї у лютому цього року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на дані російського Единого государственного реестра юридических лиц (ЕГРЮЛ).

В липні 2023 року в ЕГРЮЛ з’явилася інформація про реєстрацію ТОВ «Энергосбыт Запорожье» (ІПН 9725129181), «Энергосбыт Херсон» (ІПН 9725129343), «Энергосбыт Луганск» (ІПН 9725129223) «Энергосбыт Донецк» (ІПН 9725129199), основним видом діяльності яких вказана торгівля електроенергією.

Засновниками всіх цих ТОВ є АТ «Атомэнергосбыт» та ТОВ «Атомэнергосбыт Бизнес», що входять до так званого енергетичного дівізіону російського державного концерна  «Росатом» – російського державного холдинга, що об’єднує підприємства атомної галузі.

Керівник у всіх новостворених підприємств теж один – Пьотр Петровіч Конюшенко (ІПН 490100235526), який керує АТ «Атомэнергосбыт», і якого 12 лютого 2023 року указом президента України №75/2023 внесено в санкційні списки РНБО.

Україна запровадила санкції до російської Державної корпорації з атомної енергії «Росатом» 5 лютого 2023 року. Проте цієї держкорпорації і досі немає в санкційних списках Євросоюзу.

Постачальником електроенергії на ТОТ Запорізької області наразі є «Государственное унитарное предприятие «Таврия-Энерго», створене в липні 2022 року на базі віджатого майна підрозділів українського постачальника «Запорожжяобленерго». Очолює його Едуард Вікторовіч Арматов – колишній «міністр промисловості» та гендиректор «Региональной энергопоставляющей компании» в самопроголошеній «ДНР».

З корпорацією «Росатом» примушують підписувати угоди працівників окупованої Запорізької атомної електростанції в Енергодарі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter