Норвегія передасть ЗСУ системи боротьби з російськими безпілотниками на $71 млн

Новини
CORTEX Typhon

Норвегія надасть Україні системи боротьби з ворожими безпілотниками.

Про це повідомляє пресслужба норвезької компанії Kongsberg Defense & Aerospace (KONGSBERG), яка займається виробництвом зброї.

Компанія підписала контракт із Міжнародним фондом для України на постачання систем протидії безпілотним авіаційним системам (C-UAS), які будуть безоплатно передані Україні.

Йдеться про кілька систем CORTEX Typhon, розроблених для протидії широкому спектру дронів з інструментами, що дозволяють завдати шкоди або іншим чином знешкодити повітряну загрозу. Контракт підписано на суму 56 млн фунтів стерлінгів (близько $71 млн).

Президент оборонної компанії Ейрік Лі заявив, що цей контракт значно розширить можливості ЗСУ.

Наприкінці липня 2023-го Норвегія виділила близько 22 млн євро Європейському фонду миру – кошти підуть на постачання боєприпасів та запчастин для танків Leopard 2 для ЗСУ.

  • Росія почала використовувати в «іранських» дронах-камікадзе комплектуючі російського виробництва, виготовлені в січні-березні 2023 року. Аналітики британського Центру дослідження озброєння конфліктів вважають, що це може свідчити про стаціонарне збирання іранських дронів-камікадзе на території Росії, про яку раніше повідомляли співробітники розвідки США та журналісти- розслідувачі.
  • Раніше кримський Центр журналістських розслідувань геолокалізував ймовірне місце заводу з виготовлення базованих іранських дронів-камікадзе  на території особливої економічної зони «Алабуга» в Татарстані. 
  • Читайте також розслідування ЦЖР Хто ставить на крило кримські безпілотники у війні проти України