На окуповану Запоріжчину завезли черговий «десант» суддів з Нижньогородської області РФ

Новини
Окупаційний «Запорізький обласний суд» у Мелітополі, Фото: сайт «суду»

На окупованих територіях України в сформованих незаконних органах судової влади виявляють бажання працювати судді з РФ. Найбільший суддівський «десант» на Запоріжчину їде з Нижньогородської області – вслід за призначеним на ТОТ Запорізької області головою окупаційного “обласного суду”. Наразі відомо про вже більше десяти суддів з цього регіону, що рекомендовані на посади в окупаційних судах.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) РФ.

ВККС РФ на черговому засіданні надала рекомендації на посаду голови окупаційного “Бердянського міжрайонного суду” Стєпану Владіміровічу Тітову, який працює заступником голови Нижньогородського райсуду Нижньогородської області.

За останні три місяці це вже одинадцятий суддя з Нижньогородської області, який виявив бажання вершити «правосуддя» на окупованих територіях Запорізької області.

На цьому ж засіданні у той самий “Бердянський міжрайонний суд”, але на позицію заступника голови рекомендацію хотіла отримати Марія Владіміровна Григор’єва із суддівським стажем чотири місяці. Вона працює мировим суддею в Нижньому Новгороді. Її заяву поки що не розглянули.

Суддю Краснобаківського районного суду Нижньогородської області Владіміра Сєргєєвіча Єсіна рекомендували в голови “Василівського міжрайонного суду”. До цього він працював головою в тому Краснобаківського райсуду. 

Заступником голови окупаційного “Мелітопольського міжрайонного суду” рекомендовано Олега Владіміровіча Ткаченко із суддівським стажем понад п’ять років. Зараз він працює мировим суддею в Нижньогородській області. 

У судді цього ж суду рекомендована Єлєна Шапошникова, помічник судді Нижньогородського обласного суду. 

На посаду судді “Апеляційного суду Запорізької області” рекомендовано Валентину Алексєєву, яка працює юрисконсультом, проте подавалася на суддівську посаду в Нижньогородської області. Звідти кандидатуру зняла, щоб поїхати на окуповане Запоріжжя.

Крім того, рекомендацію до “Запорізького облсуду” отримали мелітопольські зрадниці Наталія Купавська та Тамара Міщенко та Наталья Ніколаєвна Тімошенко, суддя Куединського районного суду Пермського краю.

Також рекомендовані: на посаду голови “Бердянського міжрайонного суду” Сєргєй Васільєвіч Валяєв, який є головою Волоконівського райсуду Бєлгородської області.

У судді цього ж суду схвалення отримав Васілій Михайловіч Радченко, мировий суддя з Краснодарського Краю.

Отримали рекомендації на посаду суддів і помічники суддів Марина Петренко та Дмитро Андрєєв, а також помічник прокурора Ігор Ольховик.

  • 20 грудня 2022 року Держдума РФ схвалила закон, яким передбачено створення на ТОТ Запорізької області шести судів загальної юрисдикції – «Запорізький обласний суд», Бердянський, Василівський, Мелітопольський, Пологівський та Енергодарський районні «суди», а також «Арбітражний суд Запорізької області» та «Запорізький гарнізонний військовий суд».
  • В червні 2023 року в російському «Едином государственном реестре юридических лиц» (ЕГРЮЛ) з’явилися дані про «Запорожский областной суд». Очолив його суддя Владімір Полухін, який до цього працював в Ніжегородской області.
  • У липні 2023 року ВККС Росії рекомендувала кандидатури на посади  “суддів” в чотири інстанції.  В серпні ВККС вже рекомендувала семеро суддів до так званого “Запорізького обласного суду”. П’ятеро з них – вихідці з Нижегородської області