Будівлю Меджлісу в Сімферополі, яку окупаційний уряд віддав на поталу безхатькам, передали музичній школі

Новини
Будівля Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Сімферополі, лютий 2020 року. Фото: RFE/RL

Будівлю Меджлісу  кримськотатарського народу в Сімферополі, яка  була незаконно привласнена “урядом Криму”,  передали  Сімферопольській музичній школі №2 імені Алемдара Караманова. З відео російського телеканалу випливає, що після експропріації  будинку окупаційна влада залишила його без нагляду і він перетворився на прихисток безхатьків. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань за інформацією окупаційної “адміністрації Сімферополя.

Будівля, розташована в центрі Сімферополя на вулиці Шмідта, 2 належить благодійній організації «Фонд «Крим». В ній постійно розміщувалися офіс Меджлісу кримськотатарського народу, дирекція Фонду «Крим» та редакція кримськотатарської газети «Авдет».  

Відтоді, як у вересні 2014 року будівлю захопили російські окупаційні органи, вона була недоступна для  власника, внаслідок чого поступово руйнувалася без належного нагляду. 

Судячи з відео, поширеного російським телеканалом, тут жили  безхатьки, які перетворили приміщення на притон. 

Безхатьки у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, вересень 2023 року Фото: скриншот ЗМІ окупантів

Безхатьки у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, вересень 2023 року Фото: скриншот ЗМІ окупантів

Безхатьки у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, вересень 2023 року Фото: скриншот ЗМІ окупантів

Як заявив «глава» Криму, колаборант Сергій Аксенов, «будівлю передано адміністрації міста Сімферополя і в ньому тимчасово розміститься дитяча музична школа».

«На підході дві конкурсні процедури з продажу націоналізованих об’єктів, отримані кошти від яких будуть спрямовані на підтримку СВО та інших питань на благо російського Криму», – заявив Аксенов.

У 2016 році міністерство юстиції Росії внесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку екстремістських організацій та заборонило його діяльність на території РФ і окупованого Криму. 

У травні цього року окупаційний “Госсовет” Криму експропріював під виглядом націоналізації будівлю Меджлісу  разом з іще кількома об’єктами, власники яких пов’язані з Україною. Тоді ж депутати “міськради” Сімферополя перейменували вулицю Шмідта на Потьомкінську.

  • Як повідомлялося, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконної агресії проти України. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 22 липня 2017 року голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що Україна передала до Міжнародного суду ООН в Гаазі докази агресії Росії на Донбасі і в Криму.
  • 19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.