Сім років позбавлення волі з конфіскацією майна. Юлія Черемісіна, перша заступниця гауляйтера Голої Пристані на Херсонщині отримала вирок суду

Новини
Гола Пристань і колаборантка Юлія Черемісіна. Фото: Пікабу і Олег Батурін

Теплодарський міський суд Одеської області 11 вересня виніс вирок 41-річній Юлії Черемісіній, першій заступниці гауляйтера Голої Пристані Скадовського району Херсонщини, героїні публікацій ЦЖР. Її визнано винною в колабораційній діяльності і заочно засуджено до 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління та місцевого самоврядування строком на 15 років, та з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Юлія Черемісіна 27 травня 2022 року добровільно погодилась працювати на окупантів першою заступницею гауляйтера міста Гола Пристань на Херсонщині. Вона займалась кадровими питаннями, впроваджувала освітні «стандарти» РФ у захоплених школах і дитсадках, проводила пропагандистські заходи на підтримку окупаційної влади.

30 червня 2022 року Юлія Черемісіна агітувала співробітників школи в селі Велика Кардашинка переходити на бік ворога. Також, як показали в суді свідки, Черемісіна влітку 2022 року проводила в Голій Пристані свято російського прапору, роз’їжджала з представниками ФСБ РФ на привласненій машині «Тойота»  Голопристанської міської ради, завозила російські підручники до місцевих шкіл, займалась роздачею російської так званої гуманітарки, виступала в пропагандистських заходах окупантів і відкривала паспортний стіл РФ у місті.

Інші свідки розповіли, як Юлія Черемісіна схиляла на бік ворога лікарів Голопристанської лікарні і проводила агітаційну діяльність, всюди представляючись першою заступницею голови окупаційної адміністрації міста.

Дослідивши матеріали справи, суд заочно визнав Юлію Черемісіну винною у колабораційній діяльності – за ч. 5 ст. 111-1 КК України. І призначив їй покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління та місцевого самоврядування строком на 15 років, та з конфіскацією майна. Строк відбування покарання буде обчислюватися з моменту фактичного затримання Черемісіної.

Також колаборантка має сплатити на користь держави 15 тисяч гривень за залучення експерта. До закінчення строку подання апеляційної скарги вирок не набере законної сили.

Про злочини Юлії Черемісіної ЦЖР повідомляв не раз. Вона закінчила в 2007 році Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю правознавство. З 2005 по 2010 роки майбутня колаборантка працювала головною спеціалісткою колишньої Голопристанської райдержадміністрації. В подальшому вона працювала юристкою місцевого ПП «Корал», начальницею відділу Головного управління юстиції в Херсонській області, юрисконсульткою відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської РДА, начальницею Голопристанського районного управління юстиції, а останні роки перед великою війною – начальницею відділу освіти, культури та спорту Чулаківської сільської ради.

В 20010 році Юлія Черемісіна працювала в місцевому штабі Сергія Тигипка під час тодішніх президентських виборів. У 2015 році балотувалася до Голопристанської міськради від партії «Батьківщина».

Як повідомляв ЦЖР, 28 березня 2022 року 37-річний Пилип Квартник, зрадник з Криму, начальник інженерно-технічного відділення ОМОН «Беркут» Головного управління Росгвардії по Криму та Севастополю віддав наказ російським військовим на незаконне затримання Олександра Бабича, міського голови Голої Пристані Скадовського району Херсонщини. Його дії українські слідчі кваліфікують як порушення законів та звичаїв війни.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter