Ще четверо суддів-зрадників з Криму отримали заочні вироки

Новини
«Красногвардійський районний суд Республіки Крим». Фото: Суды РФ

В Україні ще четверо колишніх українських суддів, які у 2014 році зрадили присязі та перейшли на службу жо незаконно створених в Криму російськими окупантами «судових органів», отримали заочні вироки: 12, 13 та 14 років позбавлення волі. 

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджені:

  • Тімофеєва Ганна Олександрівна,  яка нині є «суддею» незаконного «Сімферопольського районного суду»,
  • Пікула Кристина Володимирівна, «суддя» незаконного «Красногвардійського районного суду»,
  • Проскурня Сергій Миколайович, «суддя» незаконного «Красногвардійського районного суду»
  • Єланська Олена Едуардівна, «суддя» незаконного «Севастопольського районного суду».

До 2014 року вони обіймали посади українських суддів, одна з них очолювала Джанкойську міжрайонну прокуратуру АР Крим. Після захоплення півострова збройними силами РФ, усі вони зрадили присязі на вірність українському народу та перейшли на бік ворога.

«При «новій» владі вони зайняли посади «суддів» у незаконно створених Севастопольському міському суді, а також у Сімферопольському та Красногвардійському районних судах Республіки Крим. Окупаційні судді сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади на окупованому півострові та здійснювали правосуддя за російським законодавством», – повідомляє прокуратура.

В травні 2022 року «суддя» Кристина Пікула оштрафувала затриманого після обшуку в Криму голову ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїра Смедляєва на 40 тисяч рублів за обвинуваченням у «дискредитації російської армії» у війні Росії проти України, а також заарештувала на дві доби.

«Суддя» Сергій Проскурня відомий великою кількістю винесених рішень про покарання учасників мирних протестів в Криму. 

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.