В Україні з 1 січня 2024 року значно збільшиться максимальна пенсія

Новини
пенсионеры

В Україні з 1 січня 2024 року збільшиться максимальна пенсія – до 23610 грн, що на 2680 грн більше, ніж у 2023 році. Це з збільшенням прожиткового мінімуму.

Згідно з проектом, загальний показник прожиткового мінімуму у 2024 році становитиме 2920 грн.

Мінімальна пенсія зросте до 2361 грн, тобто, порівняно з 2023 роком, — на 268 грн (зараз вона становить 2093 грн). Відповідно, у 10 разів збільшиться і максимальна пенсія

В Україні згідно із законом максимальна пенсія обмежена 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.

В Україні з 2024 року запровадять бальну систему при нарахуванні пенсій, а через рік планують запустити накопичувальний складник. Передбачається, що після 2025 року пенсія становитиме не менше 50% від середньої зарплати пенсіонера протягом його життя.

  • В Україні деяким пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію особистості. Раніше деяких пенсіонерів зобов’язали проходити щорічну ідентифікацію особи. Перевірку потрібно буде пройти до 31 грудня.
  • Пройти перевірку пенсіонери матимуть змогу двома способами. Скористатися сервісом «Дія.Підпис». Сервіс «Дія.Підпис» доступний на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Пенсіонери можуть зайти до особистого електронного кабінету та скористатися сервісом «Дія.Підпис» для проходження ідентифікації. Пройти консульське підтвердження. Пенсіонери також можуть пройти ідентифікацію особи, відвідавши відповідну консульську установу в країні свого проживання. Консульська посадова особа засвідчить їхнє нинішнє місце проживання за кордоном.
  • З початку серпня 2023 року в Україні не передбачено нових індексацій виплат, тому розмір пенсій залишиться таким самим, як і раніше. Раніше було проведено три підвищення пенсійних виплат для українців: індексація у березні, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій людям, які вийшли на пенсію за спеціальним законом.