У Криму окупанти затримали та відвезли у невідомому напрямку двох кримських татар із села Краснокам’янка

Новини
Арсен Джеппаров Фото: crimean-solidarity.org

В окупованому Криму в селі Краснокам’янка в районі Ялти силовики затримали та відвезли у невідомому напрямку двох кримських татар – Еміля Назарбекова, чоловіка сестри політв’язня Рефата Алімова, та політв’язня Арсена Джеппарова, який навесні цього року вийшов з російської колонії, де провів сім років.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Обох чоловіків затримали вдень 26 вересня.

«До другої години Еміля Назарбекова привезли до будинку. Поліцейських було семеро – троє в масках і четверо без них. Ще було двоє понятих. Протокол про слідчі дії зачитали лише Емілю. Силовики пішли оглядати кімнати. Зазирнули у всі шафи – заявили, що нібито шукають наркотики та зброю. Після цього змусили кримського татарина підписати протокол та відвезли у невідомому напрямку. У який відділ – не сказали, бо нібито «не місцеві». Повідомити знайомим телефоном, до якого відділу його везуть, Еміль також не зміг – йому заборонили силовики. Сім’ї невідомо, де він зараз перебуває», – йдеться у повідомленні.

Політв’язня Арсена Джеппарова затримали близько 15:00, коли він підійшов до місцевого магазину. До нього під’їхала машина. Арсена скрутили, повалили на землю та приставили зброю до голови. Все це силовики знімали на камеру, а потім заштовхали Джеппарова в машину. Де зараз знаходиться Арсен – невідомо.

У 2019 році Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону незаконно засудив Арсена Джеппарова за статтею про участь у терористичній організації (частина друга статті 205.5 КК РФ) до 7 років позбавлення волі. Свою провину не визнав. Покаранння Джеппаров відбував у башкирській ІЧ-16 у Салаваті. За весь час ув’язнення у нього погіршилося здоров’я, він схуд на 20 кілограмів. Його також відправляли до ШІЗО, де тримали кілька місяців.

Нагадаємо:

  • 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • 17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Мусліма Алієва до 19 років позбавлення волі, Інвера Бекарова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука – до 12 років, Рефата Алімова – до 8 років, Арсена Джеппарова – до 7 років.