«Народний міліціонер Таврічєской губернії», експомічник міністра оборони України Селіванов отримав вирок за колабораційну діяльність

Новини
Колаборанта Олексій Селіванов Фото з соцмереж

Олексій Селіванов, колишній помічник міністра Міноборони України, який після 2014 року подався в «ополчєніє» на Донбасі, а з 2022-го очолив окупаційну поліцію в Енергодарі і «народну міліцію Тавріческой губернії» отримав заочний вирок за колабораційну діяльність.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

Правоохоронці довели, що Селіванов добровольно пішов на співпрацю з державою-агресором після встановлення окупаційного режиму на ТОТ Запорізької області.

У своєму телеграм-каналі він оголосив про створення в окупованих Енергодарі та Мелітополі незаконних силових структур «Енергодарського міжрайонного управлєнія міліції» та «Мелітопольского отдєла міліцїї». І з 29 березня 2022 року очолював енергодарську «міліцію».

В травні 2022 року виїхав у Мелітополь, де, за підтримки окупаційних військ РФ, добровільно зайняв посаду «заместітєля начальника народной міліції Таврічєской губернії» 

Дії Селіванова суд кваліфікував за ч.7 ст. 111-1 КК України – добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території. Його визнали винним та призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. 

Наразі Олексій Селіванов нібито знаходиться в зоні бойових дій і в своєму Телеграм-каналі представляється, як «командир групи казач’єго дівєрсіонно-развєдиватєльного батальйона «Єнісєй».

  • Кар’єра» Селіванова в окупаційних силових структурах закінчилася в липні 2022 року. Його затримали самі ж окупанти. За словами ексватажка терористів «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлков), на які посилаються журналісти, нібито за те, що, 42-річній Селіванов співмешкав з 17-річною дівчиною.
  • Олексій Селіванов був помічником Павла Лєбєдєва, міністра оборони уряду Януковича. З 2014 року воював на Донбасі на боці РФ, потім працював «оперуповноваженим міліції «ЛНР». На окуповану Запоріжчину приїхав спочатку, як «воєнкор».