У Москві суд продовжив арешт громадянці України Леніє Умеровій до 4 січня 2024 року

Новини
Леніє Умерова. Фото: Азіз Умеров
Леніє Умерова. Фото: Facebook Azeez Umerov

Лефортовський суд Москви на закритому засіданні продовжив утримання під вартою ще на три місяці – до 4 січня 2024 року громадянці України Леніє Умеровій, яку ФСБ підозрює нібито у «шпигунстві». Це вже третє продовження запобіжного заходу для неї.

Про це повідомив брат Леніє Азіз Умеров у Facebook.

«Леніє був продовжений строк тримання під вартою до 04 січня 2024 року», – написав Азіз Умеров з посиланням на адвоката сестри.

Він також повідомив, що Леніє просила передати через свого захисника.

«Вона передавала родичам усім привіт. Просила, щоб кримські татари їй не писали, щоб її ще в чомусь не запідозрили. Вона не може їм відповідати», – процитував Азіз адвоката.

В свою чергу, адвокатка Умерової Ольга Дінзе повідомила інтернет-виданню SOTAvision, що суд відмовив пресі в акредитації і закрив процес, пославшись на те, що на засіданні нібито буде оголошено відомості, що становлять державну таємницю. Однак Дінзе вважає, що ті дані, які слідчий подає до суду, крім даних про оперативників та слідчих, жодної таємниці не містять.

На думку захисниці, слідству не вдасться завершити попереднє розслідування за три місяці і слідчий ще раз клопотатиме про продовження терміну утримання Умерової. Експертизи у цій справі ще не призначені та не проведені. Із чим пов’язане затягування строків попереднього слідства, стороні захисту не повідомляють.

Вона вказала, що суд задовольнив клопотання слідчого та продовжив термін утримання у СІЗО для Леніє Умерової на 3 місяці – до 4 січня 2024 року. Це вже третє продовження запобіжного заходу для дівчини.

Як повідомлялось, 16 серпня 2023 року Леніє Умеровій була призначена судово-психіатрична експертиза.

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • 5 травня 2023 року ФСБ вивезла Леніє Умерову з ІТТ УМВС Росії по Владикавказу до Москви, де Лефортовський суд заарештував її на два місяці за підозрою у «шпигунстві» (стаття 276 КК РФ).