Апеляційний суд зменшив на два роки покарання Тетяні Абрамович, гауляйтерці села Дудчани на Херсонщині

Влада
Тетяна Абрамович та Ігор Абрамович, колаборанти. Фото: соцмережі

Замість десяти років позбавлення волі – вісім. Таку ухвалу виніс Одеський апеляційний суд 43-річній Тетяні Абрамович, голові окупаційної адміністрації села Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини.

Про це з посиланням на ухвалу суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

З апеляційною скаргою на заочний вирок Приморського районного суду Одеси від 24 січня 2024 року звернувся Петро Гребенюк, захисник гауляйтерки Тетяни Абрамович. На його думку, винесений вирок був завеликий, тож він просив зменшити покарання його підзахисній з 10 до 5 років позбавлення волі.

Захисник гауляйтерки вважає, що суд першої інстанції не обґрунтував мотивів призначення найсуворішого покарання, передбаченого санкцією статті кримінального закону, за якою обвинувачену визнано винуватою.

Представники прокуратури заперечували в задоволенні апеляційної скарги захисника Петра Гребенюка.

Однак, на думку колегії суддів, вирок Тетяні Абрамович у частині покарання підлягає заміні, оскільки «покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених і запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами».

Як і суд першої інстанції, апеляція розглядалася за відсутності самої обвинуваченої, яка восени 2022 року втекла з Дудчан і відтоді перебуває на окупованій території.

Нове покарання Тетяні Абрамович – 8 років позбавлення волі, з конфіскацією всього її майна. Також їй заборонено обіймати посади в органах влади протягом 13 років, а не 15, як було в оскарженому вироку суду першої інстанції.

Ухвала апеляційного суду набрала законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховному Суді протягом 3 місяців з дня її проголошення.

ЦЖР повідомляв про перехід Тетяни Абрамович на бік ворога. До призначення її гауляйтеркою вона була безробітною, а її чоловік Ігор Абрамович пішов працювати водієм і «керівником» захопленого сільського комунгоспу.

За допомогою окупантів Тетяна Абрамович захопила будівлю Дудчанського старостату. В ній колаборантка займалась формуванням апарату окупаційної «адміністрації», створювала російську систему пенсійного забезпечення, займалась розселенням у селі російських загарбників, допомагала їм відбирати у односельців автомобілі і здавала патріотично налаштованих людей.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter