В Україні пенсіонерам доведеться проходити перевірку кожні 6 місяців, інакше пенсії не буде

Новини
пенсий
Фото: Главком

Для своєчасного отримання пенсії деякі українські пенсіонери мають кожні шість місяців проходити ідентифікацію, інакше виплати припинять.

Про це нагадали у Міністерстві соціальної політики України.

Як наголошують у міністерстві, ідентифікація — це загальноприйнята європейська практика щодо пенсій та соціальних виплат. Її мета — переконатися, що допомогу отримує саме та людина, якій вони призначені.

Раніше в Україні практика фізичної ідентифікації фактично застосовувалася, коли пенсіонер звертався до банку за новою карткою або коли отримував виплати від листоноші. Під час пандемії ідентифікацію не застосовували для внутрішньо переміщених осіб, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року. Проте зараз ідентифікація відновлюється всім.

Ідентифікацію можна пройти:

  • особисто;
  • дистанційно.

При проходженні особистої ідентифікації пенсіонер повинен мати при собі:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України чи закордонний);
  • платіжну картку, на яку надходить пенсія (за ідентифікації АТ “Ощадбанк”);
  • пенсійне посвідчення.

Дистанційна ідентифікація відбувається через вебпортал Пенсійного фонду України. Для цього потрібно авторизуватися на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис, зайти у вкладку “Ідентифікація в режимі відеоконференції” у верхній частині екрана та заповнити заявку на проходження ідентифікації.

Відеоідентифікація відбудеться у проміжку – не раніше ніж за 10 робітників та не пізніше 30 календарних днів з дати подання заяви.

Під час відеоідентифікації слід мати при собі документ, що засвідчує особу. Під час відеоідентифікації працівник Пенсійного фонду звіряє особу одержувача з особою на фото документа, що засвідчує особу.

Громадяни, які перебувають за кордоном, можуть пройти ідентифікацію через вебпортал ПФУ. Також можна звернутися до дипломатичної установи України, де отримати документ, що засвідчує, що пенсіонер живий. Цей документ слід надати Пенсійному фонду.

Відновлення пенсії: як оформити тим, хто перебуває за кордоном