У Медведчука арештували 127 гектарів землі у Закарпатті

Корупція
Віктор Медведчук у Київському апеляційному суді, 21.05.2021 Фото: УНІАН

Київський апеляційний суд не скасував арешт 127 гектарів землі у Закарпатській області, більша частина яких орендується ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 26 травня.

За версією слідства, невстановлені посадові особи Воловецької райдержадміністрації, за попередньою змовою групою осіб, незаконно надали у приватну власність ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» земельні ділянки, чим спричинили збиток державі.

Кримінальне провадження розслідується з 12.03.2021 Головним слідчим управлінням Національної поліції України за ознаками ч. 3 ст. 191 КК України.

Дві ділянки загальною площею 122 гектари землі ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» орендує на 49 років.

Ще три ділянки близько 5 гектарів ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» має у приватній власності.

Ухвалою суду арештовано саме ці п’ять ділянок. Усі вони мають призначення – для обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу.

У рішенні згадується ще дві лісові ділянки загальною площею 90,7 га, які не мають кадастрових номерів і використовуються ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» на підставі договору користування лісовою ділянкою від 12.09.2007 та договору довгострокового тимчасового користування лісами від 29.04.2013.

Печерський суд арештував ділянки ще 12 квітня цього року, але рішення немає у публічному доступі. Представники компанії не були на цьому засіданні і дізналися про арешт постфактум, отримавши ухвалу від слідчого поліції.

Захисникам ІК «Спорт-Тур» було відмовлено в наданні матеріалів справи для ознайомлення, з тої причини, що слідчий суддя перебував на лікарняному.

Суддею начебто не взято до уваги те, що товариство здійснює діяльність у сфері охорони здоров’я, спорту, розміщування на період тимчасового проживання. Рішенням суду заборонено будь-які реєстраційні дії щодо ділянок, а також заборонено компанії використовувати будь-яким чином землю, що, як кажуть її представники, перешкоджає легальній господарській діяльності.

Адвокати оскаржили арешт, кажучи суддя помилково визнав усі ділянки власністю компанії, тоді як більша частина їх орендується а до того ж ці землі, на їх думку, не мають ознак речового доказу. Близько 5 гектарів, які є у приватній власності, придбано не в органу державної влади, а в іншого власника – ЗАТ ФК «Динамо Київ» (Медведчук був одним із акціонерів цього футбольного клубу).

Київський апеляційний суд вважає, що матеріали справи доводять обґрунтованість арешту на земельні ділянки і є всі підстави вважати, що інакше це майно може бути пошкоджене, перетворене, передане чи відчужене.

Суд відкинув аргументи про відсутність підозрюваних, оскільки такий арешт становить собою форму забезпечення доказів і арешт для збереження правових доказів є самостійною правовою підставою та не вимагає обов’язкового повідомлення підозри у кримінальному провадженні і не пов’язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна.

Майно, яке має ознаки речового доказу, повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто є його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку майно може бути відчужено, знищено, приховано, що перешкодить встановленню істини у справі. Так суд відповів на доводи адвокатів компанії «Спорт-Тур» щодо того, що частини землі їм не належить, а орендується.

Бенефіціарним власником ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» є Оксана Марченко, дружина Медведчука.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
  • Слідство вважає, що Медведчук, зокрема, домовлявся з державою-агресором РФ про перереєстрацію родовища «Глибока» на прикерченському шельфі в Чорному морі, що належить Україні. Також Медведчука підозрюють у державній зраді (передача агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).
  • 13 мая 2021 года Печерський райсуд Києва обрав для Віктора Медведчука запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня. Кум Володимира Путіна підозрюється у державній зраді та готуванні до порушення звичаїв війни, вчиненого у змові групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ст 438 КК України).