НАБУ викрило міністра агрополітики Сольського на заволодінні 2493 га землі на 291 млн грн

Корупція
Микола Сольский, міністр аграрної політики України. Фото: minagro.gov.ua

Чинного міністра аграрної політики України, колишнього голову аграрного комітету Верховної Ради Миколу Сольського викрили на заволодінні державною землею площею 2493 га на 291 млн грн та спробі заволодіння 3282 га землі на 190 млн гривень у складі злочинної групи, яку він очолював.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Як зазначається, до складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.

«Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок», – йдеться у повідомленні.

За інформацією НАБУ, надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їхнього права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передання в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

«Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт», – повідомляють правоохоронці.

Наразі про підозру повідомили організатору схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

НАБУ не називає ім’я організатора схеми, однак за даними ЗМІ, йдеться про Миколу Сольського, нині – міністра аграрної політики, який був головою аграрного комітету Верховної Ради з 2019 до 2022 року.