Путін 23 грудня відкриє пасажирський залізничний рух Керченським мостом

Крим
Випробування Керченського мосту пыд навантаженням Фото: most.life

Президент РФ Володимир Путін 23 грудня відкриє пасажирський залізничний рух Керченським мостом. У зв’язку з цим Мінтранс Росії попередив, що рух суден через Керченську протоку буде обмежено з 21 по 25 грудня.

Про поїздку Путіна повідомила прес-служба Кремля, передає агентство Інтерфакс.

Як наголошується, в ході поїздки російський президент поспілкується з робітниками-мостовиками, керівники галузі доповідатимуть йому про плани розвитку транспортної інфраструктури півдня РФ.

Раніше Міністерство транспорту Росії закликало судновласників і операторів водного транспорту утриматися від виходу суден в акваторію моста через Керченську протоку з 21 по 25 грудня.

«У період з 00:00 мск 21 грудня за 23:59 мск 24 грудня не рекомендується вихід суден в акваторію Кримського моста в зв’язку з проведенням технологічних робіт. Нагадуємо про необхідність неухильного дотримання всіх заходів безпеки при проходженні акваторії мосту», – зазначили у відомстві.

Пасажирські поїзди підуть залізничною частиною мосту в третій декаді грудня 2019 року. Вантажні поїзди запустять пізніше, в червні 2020 року.

Оператором залізничних пасажирських перевезень в Крим стала компанія «Гранд Сервіс Експрес». Перший поїзд із Санкт-Петербурга до Севастополя вирушить 23 грудня (час в дорозі складе 43,5 години), з Москви до Сімферополя – 24 грудня (33 години).

Вартість Керченского мосту становить близько 228 млрд рублів.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга.
  • 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. Під секторальні санкції США потрапили близько 100 російських компаній, в тому числі до списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права, серед них і ТОВ «СГМ-Міст» – дочірнє підприємство компанії «Стройгазмонтаж», засноване спеціально для управління проектом будівництва мосту.
  • 15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту. Обмежувальні заходи введені, зокрема, проти компаній Аркадія Ротенберга – ВАТ «Мостотрест», ТОВ «Стройгазмонтаж» і ТОВ «Стройгазмонтаж – Міст» («СГМ-Міст»). Крім того санкції ЄС введені проти АТ «Інститут Гіпростроймост – Санкт-Петербург», АТ «Суднобудівний завод «Залив» (Керч, Крим), яке брало участь у будівництві нової залізниці до Керченській мосту, і вологодське АТ «ВАД», яке є основним підрядником будівництва траси «Таврида» в окупованому Криму, дороги через Керченський міст і під’їзних шляхів до нього.