У Росії суд додав незаконно засудженому кримчанину Олегу Приходьку ще 4,5 роки ув’язнення

Крим
Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: Ґрати

У Росії незаконно засудженого до 5 років позбавлення волі українського активіста з окупованого Криму, політв’язня Олега Приходька суд додатково засудив до 4,5 років позбавлення волі за обвинуваченнями у нібито «виправданні тероризму» та «публічні заклики до розв’язання агресивної війни. Таким чином загалом його засудили до 9,5 років позбавлення волі.

Про це розповіла телеканалу Суспільне Крим донька політв’язня Наталія Приходько (Швецова).

Вона зазначила, судове засідання відбулося 8 листопада. Приходько підключався до нього з Владимирського централу по відеозв’язку. Його обвинуватили у «виправданні тероризму» (ч.1 ст. 354 КК РФ) та «публічних закликах до розв’язання агресивної війни» (ч.2 ст. 205 КК РФ).

«Його «мурижили» чотири години, він там із 6:00 години був. Йому штучно створювали проблеми у спілкуванні. Тобто постійно заважали, постійно забігали, заважали йому спілкуватися з адвокатом. А він же ще й глухий, розумієте. Загалом, суд відбувся і за раз йому винесли вирок: додали статей… За раз йому впаяли 4,5 року суворого утримання», – сказала Н.Приходько.

За словами доньки, її 65-річний батько не є стриманим, йому це теж усе врахували та приписали.

«Розумієте, тут така ситуація, йому спочатку нав’язували ось цих бійців-військовополонених, що він їх знає тощо, потім у камері «щури-засланці» були. Це все зафіксовано було… Адвокат каже, що він дуже лаявся, кричав, не стриманий. Він матом крив і адвоката, і за утримання його (30 тисяч рублів за один день — ред.). У цьому нічого такого немає, адвокат витерпить, бо розуміє: гроші відпрацював і все, поїхав», – зазначила Н.Приходько.

Вона зауважила, що батько не вийде з в’язниці живим, і це він розуміє. Також Приходька регулярно відправляють у штрафний ізолятор.

«Скільки він там перебуває в Краснодарі, його постійно то сім діб, то три дні, вийде – знову на 15 діб у ШІЗО. Над ним знущаються, його просто вбити хочуть… Його пресують, його залякують, залякують нами: говорять про те, що зараз підкладуть нам що-небудь. «Де твоя Україна? Твої родичі тут саме сидітимуть. Дружина з донькою будуть тут саме сидіти. Підкинемо що-небудь і все»… Там такий пресинг страшенний, що можна на себе набрати все що завгодно. Але він нічого не брав на себе», – повідомила донька політв’язня.

Крім того, додала вона, її літньому батьку не надають жодної медичної допомоги, не передають ліки, а посилку відібрали. За те, що він написав заяву на це, чоловіка знову відправили у ШІЗО. З грошей теж співробітники в’язниці забирають половину.

«На допомогу України ми теж не можемо розраховувати, тому що в нас немає картки «Ощадбанку» і виїхати ми теж не можемо, щоб раз на рік отримувати допомогу, яка була. Ми не можемо цього зробити. У нас немає карти. Коли він був у Ростові, ми знімали гроші, банкомат картку в нас з’їв, тому немає в нас її. Ми не знаємо, що нам робити. Йому додали майже стільки, скільки він мав сидіти», – наголосила Н.Приходько.

Родина політв’язня хоче поїхати до нього, але поки Приходька тримають у ШІЗО, побачитись з ним неможливо.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці – колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.
  • 17 травня 2021 року у Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін вирок Південного окружного військового суду.
  • В кінці липня 2021 року стало відомо, що Приходька, місцезнаходження якого не було відомо два місяці, етапували в установу ФКУ Т-2 УФСІН РФ по Володимирській області, відоме як тюрма Владимирський централ для особливо небезпечних злочинців. Потім кримчанина етапували до російської колонії №2 Краснодарського краюні, де, за інформацї родичив, на Приходька чинили психологічний тиск.
  • В жовтні 2023 року стало відомо, що проти Олега Приходька відкрили нову кримінальну справу «про реабілітацію нацизму та виправдання тероризму» за доносом сокамерників, з якими він утримувався у в’язниці Владимирський централ.