Від 6 до 8 тисяч кримських татар залишили Крим, щоб уникнути мобілізації в армію РФ – Чубаров

Крим
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. Фото: Youtube Голос Америки Українською

З вересня 2022 року, коли президент РФ Владімір Путін підписав указ про так звану «часткову мобілізацію», від 6 до 8 тисяч кримських татар залишили окупований Крим, щоб уникнути потрапляння до лав російської армії.

Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Ми точно знаємо, що кількість чоловіків – кримських татар, які покинули Крим, щоб уникнути мобілізації: від 6 то 8 тисяч людей за оцей короткий період з вересня 2022 року», – сказав Чубаров

Крім того, за його словами, окупаційна влада в Криму поки не проганяє людей з їхньої землі і не вивозить за межі півострова, але проводить таку політику, яка змушує їх самих залишати Крим.

«Вони перетворили Крим на потужний полігон, базу. І зрозуміло, що на такій території, яку вони використовують виключно для своєї подальшої агресії, їм не потрібні люди, які, скажімо, не сприймають окупацію, не лояльні до цих росіян. Такими людьми вони визначили кримських татар та етнічних українців. Йде демонізація України», – наголосив Чубаров.

Як повідомлялось, 21 вересня 2022 року через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

За інформацією Кримськотатарського ресурсного центру, російська влада планує призвати до Збройних сил РФ з території тимчасово окупованого Криму 15 тис осіб. Усього з 21 вересня 2022 року на півострові було виписано 60 тис повісток, а «мобілізовано» – 23 тис осіб.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter