Від початку вторгнення окупанти викрали на Херсонщині та Запоріжчині 72 українця, яких потім вивезли до Криму – КПГ

Крим
СІЗО №2, відкритий окупантами у Сімферополі 25 жовтня 2022 року Фото: RFE/RL

Від початку повномасштабного вторгнення Росії окупанти викрали на території Херсонщини та Запоріжчині щонайменше 72 цивільні особи, зокрема, громадських активістів, волонтерів та представників місцевої влади, яких потім вивезли до Криму та утримують в СІЗО Сімферополя.

Про повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) у моніторінгомоу огляді про права людини у Криму за січень-березень 2024 року.

«Станом на березень 2024 року КПГ верифікувала щонайменше 72 цивільні особи, викрадених з Херсонської та Запорізької областей та вивезених до Сімферополя. Більшість з них утримується у СІЗО №2», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну окупований Крим використовується російською владою для утримування цивільних громадян України, викрадених з окупованих з 2022 року територій, зокрема Херсонської та Запорізької областей.

«Зазвичай викрадених цивільних осіб утримують у СІЗО, створених після 2022 року у Сімферополі: СІЗО №2 та СІЗО №8. Вони стають фігурантами кримінальних справ або утримуються incommunicado без надання їм правової допомоги та можливості повідомити своїм родичам про місце свого перебування. Кримінальні справи проти викрадених цивільних осіб, серед яких громадські активісти, волонтери та представники місцевої влади, розглядають «суди» в окупованому Криму, суди на території РФ (включно із військовими судами РФ) або «суди», створені на окупованих територіях після 24 лютого 2022 року», – розповіли правозахисники.

За інформацією КПГ, окрім тортур, до цивільних осіб застосовують практику побиття на кожному пункті етапування з окупованого Криму до РФ.

Нагадаємо: