Прокуратура АРК повідомила про підозру Михайлу Шеремету, командиру «Самооборони Криму»

Крим
Михайло Шеремет, командир НЗФ «Самооборона Криму». Фото: RFE/RL

Командиру «Самооборони Криму» Михайлу Шеремету повідомлено про підозру в державній зраді та керівництві незаконним збройним формуванням, нападі на підприємства, установи, організації. Детальні розслідування цієї протиправної діяльності Шеремета, що були використані слідством, викладені у матеріалі ЦЖР «Шеремет. Командир «самооборони Аксенова». Про діяльність «самооборони Криму» ЦЖР писав у розслідуванні «ШУЦМАНИ ПУТІНА. Крим».

Як повідомили в пресслужбі Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, колишній військовослужбовець з досвідом ведення бойових дій Шеремет у лютому 2014 року добровільно очолив «Самооборону Криму», створену під час окупації Криму Росією під контролем російських спецслужб та ЗС РФ.

«Самооборона Криму» мала сприяти вторгненню підрозділів збройних сил та інших силових формувань РФ на суверенну територію України. Незаконне збройне формування брало участь у блокуванна та захопленна об’єктів транспортної інфраструктури, військових об’єктів ЗСУ, органів державної влади та місцевого самоврядування України, а також підприємств, установ, організацій півострова.

До обов’язків Михайла Шеремета як керівника збройного формування входило загальне керівництво, планування та координація дій підлеглих бійців.

«26 лютого 2014 року під керівництвом підозрюваного командири рот та бійці НЗФ «Самооборона Криму», які мали на озброєнні вогнепальну зброю, прибули до будівлі Верховної Ради АР Крим у м. Сімферополі, де проводився мітинг на підтримку територіальної цілісності і недоторканості України. У подальшому «командир полку» здійснив розстановку особового складу НЗФ по периметру адмінбудівлі та прилеглої території. Крім того, «самооборонівці» допомагали силовим структурам РФ у розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплення будівлі ВР АР Крим», – повідомили в прокуратурі.

16 березня 2014 року Шеремет разом з особовим складом НЗФ «Самооборона Криму» організовував охорону та забезпечував проведення на виборчих дільницях м. Сімферополя «загальнокримського референдуму» щодо входження півострова до складу РФ. 

Також Шеремет систематично виконував накази представників окупаційної влади щодо організації здійснення «самооборонівцями» блокування військових частин ЗСУ, чергувань на блокпостах, захоплення українських військовослужбовців, журналістів та активістів, нападів на підприємства, установи, організації, зокрема, Сімферопольський аеропорт, будівлі прокуратури, міліції, служби безпеки АР Крим та інші. У червні 2014 року підозрюваного призначено «радником», а згодом – заступником  окупаційного «голови АР Крим» Аксенова С.В. 

У вересні 2016 року він став депутатом VІІ скликання Держдуми РФ, а 2021 – отримав мандат депутата VIII скликання. За заслуги перед окупантами нагороджений медаллю «За возвращение Крыма». 

Михайло Шеремет знаходиться під міжнародними санкціями країн Євросоюзу, США, Великобританії, Японії тощо. 

Михайлу Шеремету повідомлено про підозру у керівництві не передбаченим законом збройним формуванням, нападі на підприємства, установи, організації (ч.4 ст.260 КК України) та державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкції статей передбачають покарання до 15 років позбавлення волі.

Читайте розслідування ЦЖР про «Самооборону Криму», якою формально керували Михайло Шеремет та Сергій Аксенов, а насправді вони підпорядковувались російському військовому командуванню та спецслужбам, в тому числі – через таких проксі як Ігор Гіркін (Стрєлков). Завдяки покровительству Аксенова це формування існує і досі, утримуючись за казений кошт.

Детальніше про Михайла Шеремета дивіться в матеріалі Центру журналістських розслідувань: 

Нагадаємо:

  • Солом’янський районний суд Києва оголосив вирок колишньому командиру 7 роти «Самооборони Криму». Його визнано винним в участі в незаконому воєнізованому збройному  формуванні, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді і засуджено до 13 років позбавлення волі.
  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».