В РФ касаційний суд залишив чинним вирок жителю Новоолексіївки Аппазу Куртамету за нібито «фінансування» батальйону «Крим»

Крим
Аппаз Куртамет Фото: Facebook Рефат Чубаров

У Росії Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції у Краснодарі 30 травня залишив чинним вирок викраденому ФСБ жителю Новоолексіївки на Херсонщині, кримському татарину Аппазу Куртамету, якого «суд» в окупованому Криму засудив до семи років позбавлення волі за обвинуваченням у нібито «фінансуванні» добровольчого батальйону «Крим».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

«Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в російському Краснодарі 30 травня залишив в силі вирок кримському татарину Аппазу Куртамету, якого засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у «фінансуванні збройного формування»», – йдеться у повідомленні.

20 квітня 2023 року «Київський районний суд Сімферополя» («суддя» Оксана Карачевська) засудив викраденого в липні 2022 року на адмінкордоні між Херсонщиною і Кримом Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці за нібито «фінансування батальйону «Крим».

29 серпня 2023 року «Верховний суд» окупованого Криму залишив чинним вирок Куртамету.

Після набуття чинності вироку, Аппаза Куртамета етапували з Криму до розташованої в російському місті Володимир установи ФКУ Т-2 УФСВП РФ по Володимирській області, відому як в’язниця Владимирський централ для особливо небезпечних злочинців. Крім Куртамета, зараз там утримують багато українських політичних вʼязнів, зокрема, Олега Приходька, Ігоря Купича, Асана Ахтемова, Амета Сулейманова, Богдана Зізу та інших.

Нагадаємо:

  • Аппаз Куртамет – 20-річний викладач кримськотатарської мови з селища Новоолексіївка на Херсонщині. 23 липня 2022 року він вирушив з Новоолексіївки до окупованого Криму до родичів. Його зв’язок із рідними перервався на КПВВ «Чонгар». Впродовж майже трьох місяців місцезнаходження та правовий статус Куртамета були невідомі. Також не було інформації про причину затримання та пред’явлені обвинувачення.
  • Потім стало відомо, що Аппаз Куртамет утримувався у Сімферопольскому СІЗО №2. Відповідно до постанови слідчого ФСБ, його обвинуватили у скоєнні злочину за ч.1 ст.208 КК РФ (фінансування збройного формування). За версією обвинувачення, «Куртамет, знаючи про незаконну діяльність ісламського батальйону «Крим», переказав 500 гривень представнику батальйону».