Нова хвиля експропріації в Криму. Окупанти збираються привласнити майно Джамали та її батьків, українських політиків, депутатів і бізнесменів

Крим
Джамала з батьками Фото: instagram.com/jamalajaaa
Джамала з батьками Фото: instagram.com/jamalajaaa

«Госсовєт Криму» збирається розширити перелік об’єктів для «націоналізації» фізичних та юридичних осіб, «що здійснюють недружні дії щодо Росії».

Про це на своїй сторінці в Telegram-каналі повідомив «спікер» Володимир Константинов.  

Перелік «націоналізованого» майна планують поповнити об’єктами, що належать 110 особам. У списку – квартири, будинки, готелі, пансіонати, крамниці, кафе, земельні ділянки, банки українських громадян. 

Серед іншого окупаційна «влада» Криму збирається відібрати майно у батьків української співачки Джамали (Сусани Джамаладіновоі). У переліку два їхні будинки та земельні ділянки під ними в прибережних селах Малоріченське та Сонячногірське.    

Привласнити збираються квартири брата та сестри екс-нардепа України Віталія Хомутинніка – Юрія та Альбіни Хомутиннік, розташовані в ЖК «Імператор» у Лівадії, в тому ж будинку, де і квартира Олени Зеленської, яку окупанти «націоналізували» раніше та в жовтні минулого року продали за 44 млн рублів. У тому ж будинку «націоналізують» ще одну квартиру – Олени Бухаревої, дружини екснардеп, генерала Владислава Бухарева. 

У нардепа Лідії Котеляк, її чоловіка та сина відбирають будинок відпочинку в Ленінському районі, житловий будинок в Ялті та земельну ділянку в Феодосії. 

«В перелік включено і майно Лідії Котеляк, ярої нацистки, що очолює організацію «Матері мобілізованих» та спонсує українських силовиків на Донбасі. Її син Ігор Котеляк — військовозобов’язаний спеціалізованого резерву головного управління розвідки міністерства оборони України, бере участь в бойових діях проти Росії», – пише Константинов. 

«Націоналізувати» збираються майновий комплекс «Холдингової компанії «Київміськбуд» в ялтинському селищі Ореанда, «Ялтинську кіностудію», «Платинум банк», відомий ялтинський готель «Бристоль» та парк-готель «Порто маре», якому окупанти закидають проведення грошових операцій з українськими юрособами, засновником яких є Вадим Вайспапір – «громадянин України, який підтримує злочинний київський режим та спонсує ЗСУ». 

У переліку також Центр дельфінотерапії в Алушті ТОВ «Київ-дельфін», бенефіціаром якого Константинов називає депутата Броварської райради, та ТОВ «Антей 2012», яке приписують Арсенію Яценюку – земельна ділянка понад 2 гектари та будівлі на ній в селищі Масандра.  

Нагадаємо:

  • З 1 лютого 2023 року в окупованому Криму розпочалася нова хвиля фейкової «націоналізації». Під її виглядом місцеві зрадники забирають майно, яке належить українським великим бізнесменам. Це санаторії, пансіонати, вілли та землі на березі моря. Під експропріацію потрапили понад 500 об’єктів, деякі з яких належать Ігореві Коломойському та Рінату Ахметову, кримське майно яких почали дерибанити ще у 2014 році, а також іншим українцям, на майно яких поклали око кримські гауляйтери та російські прибульці. Ці дії є військовим злочином, оскільки майно цивільних осіб окупанти можуть використовувати виключно для військової потреби, а не для присвоєння чи продажу.