Про що Зеленський говоритиме з Байденом

Влада
Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський Колаж: zn.ua

30 серпня президент України Володимир Зеленський в США з Джо Байденом обговорить три блоки питань: політичний, економічний та безпековий.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу Україна 24.

За словами дипломата, в політичному блоці сторони обговорять стратегічне партнерство.

«У нас зі Сполученими Штатами з 2008 року стратегічне партнерство. Безумовно за цей час все змінилося і це стратегічне партнерство потрібно вивести на новий рівень. Тому це перше завдання», – заявив міністр.

Він додав, що другим блоком питань буде безпека.

«Всі розуміємо, що це протидія російському агресору, питання Донбасу, питання Криму, куди і як будемо рухатися. Ми будемо обговорювати кілька дуже конкретних ідей, не можу поки ними поділитися. Розмова з цього питання була предметна», – заявив Кулеба.

В ході третього блоку буде обговорюватися питання економіки, зокрема американських інвестицій в Україну. Кулеба зазначив, що наша країна має намір заявити про готовність до збільшення долі американських інвестицій в економіку.

«Ми можемо побудувати дуже ефективне партнерство з американським бізнесом і американськими фінансовими установами. Готуємо до візиту конкретні проєкти з назвами, цифрами, терміном реалізації, які передамо на розгляд американської сторони», – додав Кулеба.

США не відмовляються від ведення санкцій проти «Північного потоку-2», незважаючи на укладення угоди з Німеччиною. Угода по газопроводу є найкращим, чого міг досягти Вашингтон в цій ситуації. Як заявила канцлер Ангела Меркель, компроміс, узгоджений зі Сполученими Штатами щодо трубопроводу «Північний потік-2», за яким російський газ надходить до Німеччини, є позитивним кроком, навіть якщо він не вирішить всіх розбіжностей.

США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Документ починається із запевнення, що США та Німеччина рішуче підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та її європейський шлях, та підтверджують необхідність вжити заходів проти російської агресії і деструктивних дій Росії в Україні і за її межами.

Нагадаємо:

  • 21 травня 2021 року США ввели санкції проти чотирьох російських компаній і 13 суден, які задіяні в будівництві газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2). У той же час до списку санкцій не включена компанія-оператор проекту Nord Stream 2 AG.
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.