В передмісті Запоріжжя за 60 кілометрів від ворога збираються будувати адмінбудівлю за 54 млн грн

Влада
Фото: Facebook Широківська ОТГ/с.Сонячне

Широківська сільська рада оголосила відкриті торги на нове будівництво адміністративної будівлі вартістю 53,7 мільйонів гривень для селища Сонячне, де зареєстровано близько 600 мешканців. Від лінії фронту до цього населеного пункту лише 60 кілометрів по прямій.

Оголошення про закупівлю опубліковане в системі Prozorro, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Згідно з тендерною документацією, протягом 2024 року в селищі Сонячне, яке розташоване в передмісті Запоріжжя, підрядник має збудувати адміністративну будівлю, загальна площа якої та кількість поверхів в тендерній документації не вказані. Вартість робіт, визначена замовником, 53,6 мільйонів гривень. 

Джерело фінансування – державний бюджет.

В переліку робіт є облаштування фундаменту, будівництво та мурування стін, прокладання водо-, електро- та тепломереж. Будівля має бути утеплена, обладнана пожежною сигналізацією та забезпечена електронним зв’язком.

У вартість робіт входить також облаштування території – проїзної зони, пішохідних доріжок та зелених зон з мавританським та звичайним газоном.

Нараз замовник знаходиться на етапі вивчення пропозицій, але доцільність саме такого використання коштів платників податків вже викликала сумніви в українців. До Держаудитслужби подано два звернення щодо цього тендеру.

Авторка звернення на прізвище Наливайська (інших даних не зазначено) зауважила, що будівництво адмінприміщення в прифронтовій громаді – це недоцільне використання коштів під час дефіциту бойового спорядження на війні.

А громадська активістка Катерина Бритавська, яка оскаржує проведення тендерів, в скарзі зазначила, що «будівлі нам не допоможуть перемогти».

«Недоцільна витрата коштів під час війни. У воюючій країні максимально кошти мають спрямовуватися на потреби армії. Навіть ворог це розуміє і плідно працює в цьому напрямку. А в нас адмінбудівлі будують. Як це допоможе відбити атаки ворога? Чому в це зараз потрібно вкладати кошти з бюджету? Перенаправте кошти на потреби армії!!! Допомога від партнерів зменшується. Нам потрібно розраховувати на себе. І будівлі нам не допоможуть перемогти», – вважає активістка.

ЦЖР повідомляв, що у прифронтовому Запоріжжі збираються ремонтувати поліклініку за 138 мільйонів гривень.

А Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Запорізькій області уклала договір з київським ТОВ «Амструд» на закупівлю додаткових послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування на 146,5 млн гривень, які має освоїти за два місяці. У квітні ця ж компанія отримала за такі ж послуги 294,2 млн гривень.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter