Виплати переселенцям мають бути оптимізовані – Верещук

Влада
Ірина Верещук, віцепрем'єрка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Фото: Facebook Ірина Верещук

Віцепрем’єрка – міністерка питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила про те, що виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО) мають бути оптимізовані. За її словами, зараз у країні налічується 4,9 млн переселенців, 2,5 млн з яких щомісяця отримують виплати.

Про це Верещук сказала в ефірі національного телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.

«Партнери ставлять вимоги оптимізувати виплати», – зазначила Верещук.

Вона вказала, що зміни з виплатами ВПО пов’язані зі зменшенням дохідної частини бюджету.

«Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися», – сказала віцепрем’єрка.

Вона розповіла, що у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Планується, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову становитимуть близько 57 мільярдів гривень.

«Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, приміром, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі», – наголосила Верещук.

За її даними, в Україні приблизно 4,9 мільйона осіб, які вважаються внутрішніми переселенцями. Із них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати.

Верещук зазначила, що кількість ВПО постійно змінюється у зв’язку з міграцією людей за кордон або поверненням їх до своїх домівок (тоді вони втрачають статус ВПО), однак, є і приріст їхньої кількості у зв’язку з евакуацією людей із прифронтових районів.

Нагадаємо: