В Україні почав працювати Державний реєстр санкцій

Влада

В Україні почав працювати Державний реєстр санкцій – єдина база підсанкційних суб’єктів, якою керує аппарат Ради національної безпеки та оборони.

Про це повідомляє пресслужба РНБО України.

Сьогодні у реєстрі – 17 202 фізичних та юридичних особи.

“Згідно з рішенням РНБОУ, реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб’єктів щодо яких застосовано санкції. Джерелами інформації Реєстру є рішення Ради національної безпеки і оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій”, – повідомили в РНБО. 

Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу, додали у Раді нацбезпеки. 

Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань –Як Державний реєстр санкцій допоможе змусити росіян заплатити за агресію.

Нагадаємо:

  • Україна досі не синхронізувала санкції з США. 12 сучасних проросійських політиків та топ-посадовців часів Януковича, включно з підозрюваним у державній зраді нардепом Олександром Дубінським, вже тривалий час перебувають під санкціями США, але досі не потрапили під аналогічні обмеження в Україні.
  • На думку, Гліба Канєвського, керівника аналітичного центру StateWatch, РНБО відіграє слабку роль у становленні санкційної політики в Україні, попри «публічні погрози в бік росіян, їхніх олігархів та естеблішменту», які регулярно звучать з вуст Олексія Данілова.
  • В березні 2023 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт 8392 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій», яким пропонується удосконалити режим впровадження обмежень. Зокрема передбачається внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України та розширити строк звернення із заявою до суду, а також – створити Державний реєстр санкцій, аби надати публічний доступ до актуальної інформації про всіх суб’єктів, до яких застосовано обмеження.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter