Нападники на квартиру журналіста Юрія Ніколова отримали $1 тисячу від замовника – Нацполіція

Влада
Юрий Николов

Поліція встановила, що нападники на квартиру журналіста Юрія Ніколова отримати тисячу доларів від замовника.

Про це розповів в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» перший заступник голови Національної поліції – очільник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

«Тисяча доларів на всіх. Це попередньо», – сказав він, відповідаючи на запитання про нагороду нападників.

За словами Цуцкірідзе, завдання напасти на Ніколова було отримане через Телеграм-канал. Однією з умов його виконання було зафіксувати все на відео.

Під час обшуків правоохоронці вилучили техніку нападників, де зберігаються відповідні записи.

Окрім безпосередніх виконавців злочину, поліція затримала і його організатора. Наразі метою правоохоронців є встановити замовника.

«Від відвертості організатора буде залежати, яким чином він буде співпрацювати зі слідством. Звичайно, окрім його показань, будуть перевірятись його зв’язки останніх днів перед цією подією. Тобто, з ким він зв’язувався, де перебував територіально. У нас є для цього ресурси», – зазначив очільник Головного слідчого управління Нацполіції.

На запитання, чи підтверджуються у ході слідства слова виконавців про твердження замовника, що ці дії «погоджено з СБУ», Цуцкірідзе відповів: «На даному етапі розслідування, після того комплексу слідчих дій, які я вже озвучив, немає підтвердження, що до цього причетні правоохоронні органи. Як Служба безпеки України, так і інші».

Посадовець також зазначив, що поліція не затримувала фігурантів справи, оскільки кваліфікація злочину цього не дозволяє.

Поліцейські встановили п’ятьох учасників протиправних дій щодо журналіста Юрія Ніколова. До вчинення правопорушення причетні мешканці Київської, Житомирської та Черкаської областей.

  • Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов заявив, що 14 січня до його будинку ломилися невідомі, намагаючись залякати. Анонімні telegram-канали опублікували відео, на якому чоловіки стукають у двері його квартири та загрожують йому.
  • Журналісти та медіа, учасники Медіаруху, закликали президента Володимира Зеленського рішуче засудити кампанію тиску на незалежних журналістів та розслідувачів, яка має місце в Україні, та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.