Спостереження СБУ за Bihus.Info: відкрито ще одне кримінальне провадження

Влада

За фактом незаконного збору інформації щодо представників редакції Bihus.Info розпочато ще одне розслідування – щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

“Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами порушення недоторканості приватного життя та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в ході досудового розслідування були встановлені факти, які можуть свідчити про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На території етнографічного комплексу здійснювався незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. Дані могли бути використані для подальшого впливу на них.

У зв’язку з цим до ЄРДР внесені відомості та за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 171 КК України – вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків вчинений службовою особою з використанням свого службового становища.

Наразі здійснюються процесуальні та слідчі дії, направлені на встановлення кола осіб, причетних до вчинення злочину.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Державного бюро розслідувань.

Кримінальне провадження за фактом стеження співробітниками Департаменту захисту національної державності СБУ за журналістами проекту Bihus.Info розслідуватиме Державне бюро розслідувань. Напередодні журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування, в якому ідентифікували працівників ДЗНД, які здійснювали незаконну зйомку та прослуховування.

У новому відео проєкту розслідувань Bihus.Info йдеться про те, що операція з прослуховування та відеозйомки журналістів велася співробітниками  Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. Розслідувачі  отримали записи камер відеоспостереження заміського комплексу відпочинку та ідентифікували співробітників СБУ, які незаконно встановлювали приховані камери у номерах журналістів.

Нагадаємо, що 16 січня 2024 року низка анонімних ресурсів поширили  відео із записами телефонних розмов та матеріалами з прихованих камер за участі телеоператорів та водія Bihus.Info. За словами співробітників, які є на відео, воно було змонтоване з записів упродовж декількох місяців. Керівник видання Денис Бігус повідомив у зверненні, що команду прослуховували майже рік. А на території комплексу, де проходив тренінг та корпоратив Bihus.Info, невідомі встановили камери в номерах співробітників також із метою стеження.

  • 17 січня в СБУ повідомили, що розслідують незаконне прослуховування та відеозйомку команди Bihus.Info.
  • Ввечері того ж дня представники СБУ приїхали до комплексу і вилучили носії з записами з камер відеоспостереження.