Держсекретар США Блінкен назвав вибори президента РФ «недемократичними», а голосування на окупованих територіях «фіктивним»

Влада
Державний секретар США Ентоні Блінкен. Фото: AFP

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав вибори президента Росії «недемократичними», вказав на жорсткі репресії проти російської опозиції та констатував, що перемога Володимира Путіна була визначена наперед. Крім того, за його словами, організоване Кремлем «фіктивне» голосування на окупованих територіях України є «відвертим пропагандистським кроком», щоб посилити претензії Росії на частини України, до яких вона незаконно вторглася і зараз окупувала.

Про це йдеться у заяві Блінкена, опублікованій на сайті Державного департаменту США.

«Нещодавні президентські вибори в Росії відбулися в умовах інтенсивного придушення незалежних голосів і ув’язнення, смерті або вигнання практично всієї справжньої політичної опозиції. Кремль систематично маргіналізував групи, які виступають за демократичні процеси та верховенство права, включаючи спостерігачів за виборами», – йдеться у документі.

Очільник Держдепу вказав, що російська влада також відмовила антивоєнним кандидатам у реєстрації на президентських виборах під фальшивими технічними приводами та не запросила Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі чи будь-які міжнародні організації, які заслуговують на довіру, для спостереження за голосуванням.

«Ці кроки ілюструють ступінь, до якого Кремль відмовив своїм громадянам у прозорому, змістовному демократичному процесі. На цьому тлі ці вибори можна назвати лише недемократичними», – заявив Блінкен.

Він також звернув увагу, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Кремль намагався створювати ілюзію, що російська громадськість однозначно підтримує його жорстоку війну, усуваючи простір для громадянського дискурсу та поглиблюючи свою кампанію залякування, насильства та цензури проти незалежних ЗМІ та громадянського суспільства.

«Кремль провів фіктивні президентські вибори на тимчасово окупованих частинах України як відвертий пропагандистський крок, сподіваючись посилити нелегітимні претензії Росії на частини України, які вона незаконно вторглася і зараз окупувала», – зазначив очільник зовнішньополітичного відомства.

Він також нагадав, що за кілька тижнів до виборів опозиціонер Олексій Навальний помер у в’язниці після багатьох років переслідувань і жорстокого поводження з боку російської влади за його постійні зусилля щодо розвитку справжньої демократії в Росії.

«Володимир Путін позбавляє громадян Росії доступу до інформації, в тому числі для інформування про політичну участь. Незалежно від заздалегідь визначеного результату цих виборів, Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати тих, хто прагне світлого майбутнього для Росії», – йдеться у заяві.

Нагадаємо:

  • Польща не вважає вибори президента РФ 15-17 березня законними, вільними та чесними, оскільки вони були проведені з порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН. Литва вважає їх фальсифікацією, оскільки ця процедура не відповідала загальновизнаним стандартам демократії та верховенства закону. В Естонії російські вибори вважають нелегітимними, бо вони не були демократичним процесом.
  • Європейський Союз засудив проведення незаконних виборів президента РФ на тимчасово окупованих територіях України, та не визнаватиме їхні результати.