Юрій Чернічук, який очолив окуповану Запорізьку АЕС, заочно отримав 10 років позбавлення волі за пособництво ворогові

Влада
Юрій Черничук
Юрій Чернічук, окупаційний «директор» захопленої росіянами Запорізької АЕС.

Ленінський районний суд міста Запоріжжя визнав винуватим у пособництві державі-агресору інженера Запорізької атомної електростанції Юрія Чернічука, який після захоплення частини Запорізької області очолив окуповану ЗАЕС, змушував працівників підписувати контракт з Росатомом, сприяв переходу станції на російські стандарти роботи та заборонив працівникам без російського аусвайсу працювати на АЕС. Колаборант заочно отримав 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Заступник головного інженера Запорізької атомної станції Юрій Чернічук був призначений окупантами на «посаду» першого заступника генерального директора «Акционерного общества «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС» — директора «Обособленного подразделения «Запорожская атомная электростанция»  у листопаді 2022 року, але, як показали свідки, пішов на співпрацю з ворогом ще влітку 2022 року.

На «посаді» він агітував співробітників станції до співпраці з ворогом та укладання контракту з «Росатомом»; змушував співробітників станції збирати та узагальнювати дані про роботу станції, щоб в подальшому привести її до стандартів законодавства Російської Федерації для оформлення нових ліцензій на використання атомної енергії енергоблоків ЗАЕС в енергосистемі Російської Федерації.

Саме за вказівкою Чернічука ЗАЕС була відключена від єдиної інформаційно-диспетчерської системи радіаційного контролю України, а ДП «НАЕК «Енергоатом» втратило доступ до внутрішньої мережі станції. 

В день свого офіційного призначення Юрій Чернічук надіслав на електронну адресу т.в.о. першого віце-президента технічного директора ДП «НАЕК «Енергоатом» листа, в якому зафіксував свою позицію: 

«Ми поза політикою. Наше призначення – віддавати людям світло і тепло, створювати затишок і комфорт. Вважаю недоречним зараз аналізувати причини і суть того, що відбувається… Своє рішення я прийняв. У моєму уявленні – це єдино можливе і правильне рішення – погодитися з пропозицією акціонерного товариства «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС» очолити Запорізьку атомну станцію в якості директора і підписати контракт», – написав Чернічук.

З 1 лютого 2024 року за рішенням Чернічука на територію Запорізької атомної електростанції заборонено пропускати працівників, які не отримали російський паспорт та не підписали контракт з «Росатомом». Обіцяють переглянути рішення у випадку, якщо люди таки отримають аусвайс.

Юрія Чернічука визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 28, частиною першою статті 111-2 КК України (Пособництво державі-агресору). Санкція статті передбачає покарання – десять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах та організаціях строком на дванадцять років, з конфіскацією всього належного йому майна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter