США запровадили нові санкції щодо РФ та країн, які їй допомагають виробляти зброю

Влада

Сполучені Штати Америки оголосили про запровадження санкцій щодо Росії. В список потрапили понад 300 суб’єктів, серед яких юридичні та фізичні особи, які беруть участь у сприянні військово-промисловому комплексу РФ, та іноземні компанії, що допомагають обходити обмеження.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів США.

Масштабний пакет санкцій спрямований на російську військово-промислову базу, а також фізичних і юридичних осіб, які допомагають Росії купувати компоненти для виробництва зброї або оборонної продукції. Зокрема під обемеження потрапили компанії Туреччини, Китаю, Словаччини, Бельгії та Киргизстану.

З російських підприємств під нові обмеження потрапила одна з найбільших авіакомпаній «Побєда», а також автозавод «Урал», Брянський автозавод, завод «Протон», 48-го науково-дослідний інститут Міноборони Росії та Томський електротехнічний завод, та дві двох російських компанії, які беруть участь у будівництві газової інфраструктури в Росії: «Нефтегазстрой» та «ВНИПИгаздобыча».

Мінфін США також ввів санкції проти 16 морських суден.

Ще один блок санкцій США спрямований проти основних російських імпортерів бавовняної целюлози, нітроцелюлози та ключових її компонентів і двох постачальників цих товарів із Китаю.

Нагадаємо: 

  • У Сполучених Штатах Америки бізнесмен із Нью-Йорка Ніколай Григор’єв визнав себе винним в участі в незаконній схемі з постачання до Росії електронних компонентів. Вони йшли компаніям, що повʼязані зі збройними силами РФ.
  • Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти 13 юридичних та двох фізичних осіб, які допомагали Росії проводити фінансові операції на крипторинках та обходити обмеження.
  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.