Зрадник з «м’ясних штурмів». Сергій Можанов з Нової Каховки, який воював проти ЗСУ на Донеччині, засуджений на 15 років тюрми

Влада
посередині вверху - Дмитро Печников, внизу - Павло Ликов і Геннадій Парубець (праворуч)
Посередині вверху - Дмитро Печников, внизу - Павло Ликов і Геннадій Парубець (праворуч)

Сергій Можанов з Нової Каховки, що на Херсонщині, наприкінці 2023 року добровільно мобілізувався до армії Росії. Окупанти кинули його на «м’ясні штурми» Авдіївки і Мар’їнки на Донеччині і на зведення фортифікаційних споруд – так званих «зубів дракона». 12 лютого 2024 року Можанов разом із чотирма іншими військовими РФ потрапив у полон ЗСУ. 15 травня Дружківський міський суд Донецької області визнав його винним у державній зраді і колабораційній діяльності.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Можанов Сергій Анатолійович 28 листопада 2023 року, перебуваючи у місті Домодєдово Московської області РФ добровільно мобілізувався до армії РФ. Він звернувся до місцевого військового комісаріату і 12 грудня 2023 року уклав контракт з Міноборони Росії. 

Сергія Можанова призначили на посаду стрільця 6 штурмової роти 2 мотострілецького батальйону гвардійського мотострілецького полку в/ч № 20004 20 мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії сухопутних військ ЗС РФ. Він отримав звання «рядовий» і позивний «Агент». 

Наприкінці грудня 2023 року Можанов був на навчанні на полігоні поблизу Наро-Фомінська Московської області РФ, а 25 грудня залізничним транспортом його направили до полігону у Волгоградської області. 

20 січня 2024 року Можанова разом із іншими військовими РФ привезли до окупованої території України. 9 лютого він був на позиціях ворога біля Мар’їнки Донецької області. А 12 лютого він потрапив у полон ЗСУ.

За інформацією телеграм-каналу «Оперативний ЗСУ», Сергій Можанов разом із іншими російськими військовополоненими Євгеном Руденком, Геннадієм Парубцем, Павлом Ликовим і Дмитром Печніковим брав участь у «м’ясних штурмах» Авдіївки і Мар’їнки, захоплював м. Рубіжне на Луганщині, зводив для ворога так звані «зуби дракона». 

Сергій Можанов – уродженець м. Нова Каховка Херсонської області, в 2002 році отримав тут паспорт громадянина України.

Суд визнав його винним у державній зраді і колабораційній діяльності за ч. 2 ст. 111 і ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Також йому заборонено протягом 15 років займатися певною діяльністю або обіймати певні посади.

Вирок ще не набрав законної сили.

Як повідомляв ЦЖР, раніше судимий за крадіжку 48-річний Руслан Шабаєв з Горлівки Донецької області в лютому 2022 року добровільно мобілізувався до так званої «ДНР». Він воював проти мирних українців у Херсонській і Донецькій областях та потрапив у полон ЗСУ 20 листопада 2023 року. Шабаєв отримав вирок – 13 років 1 місяць позбавлення волі з конфіскацією майна.