Світлані Грабко з окупаційного «союзу матерів Херсона» за колабораціонізм світить до 12 років тюрми

Влада

44-річній Світлані Грабко, одній з головних учасниць окупаційної організації «Союз матерей Херсона», Національна поліція України 22 травня заочно повідомила підозру в колабораційній діяльності. За ч. 6 ст 111-1 КК України їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це йдеться в оприлюдненій підозрі, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 44-річна Грабко Світлана Сергіївна з Херсона стала однією з активних учасниць незаконно створеної російськими окупантами псевдогромадської організації «Союз матерей Херсона». 

«Світлана Грабко здійснювала інформаційну діяльність у співпраці з ворогом і з окупаційною адміністрацією, яка була спрямована на підтримку загарбників», – йдеться у тексті підозри.

З липня по вересень 2022 року Грабко в Херсоні роздавала агітаційні газети і буклети з проросійським змістом, заохочувала людей отримувати російські паспорти і користуватися послугами незаконних окупаційних адміністрацій. 

За скоєний злочин Світлані Грабко заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 КК України. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, 74-річний пенсіонер Віктор Ярмоленко з Миколаєва в 2022 році наводив російські ракети по ТЕЦ і інших об’єктах критичної інфраструктури, а також місцям розташування українських військових. За цей злочин колегія Центрального районного суду Миколаєва 17 травня визнала його винним у державній зраді.