Світлана Дорогань з села Чкалове на Херсонщині, яка очолила захоплену школу і про яку писав ЦЖР, отримала від СБУ підозру

Влада
Светлана Дорогань

61-річна Світлана Дорогань, вчителька Чкалівської школи в Новотроїцькій громаді Генічеського району Херсонщини, отримала від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Вона перейшла на бік ворога і добровільно очолила захоплену школу. Про її злочин ще у вересні 2022 року писав ЦЖР.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру.

Слідчі СБУ підтвердили інформацію ЦЖР про те, що 61-річна Дорогань Світлана Богданівна з села Чкалове Генічеського району добровільно стала служити російським окупантам. Вона очолила захоплену Чкалівську школу і впроваджує в ній російські «стандарти» освіти.

Світлана Дорогань до повномасштабного вторгнення РФ в Україну працювала в цій школі вчителькою української мови і літератури. В окупації вона погрожувала колегам по школі, примушуючи їх йти на співпрацю з ворогом і обіцяла здавати їх працівникам ФСБ і відправляти на підвал.

Першим про співпрацю Світлани Дорогань з загарбниками ще у вересні 2022 року повідомляв ЦЖР. Відомо, що разом із нею на бік ворога перейшли й інші члени її родини, частина з яких зараз знаходяться в країнах Євросоюзу. Зокрема, донька Світлани Дорогань переїхала чомусь не до Росії, а до Польщі.

Також Світлана Дорогань у 2022 році особисто займалася оформленням для односельців так званої матеріальної допомоги від окупантів у 10 тисяч рублів.

За скоєні злочини жінці заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 3 ст. 111-1 КК України. Максимальне покарання, яке їй світить – позбавлення волі до 3 років. 

  • Як повідомляв ЦЖР, з 17 старост Новотроїцької територіальної громади вісім співпрацюють з російськими окупантами. Вони допомагають розміщувати військових ворожої армії на території своїх населених пунктів. Також біля 80% фермерів громади погодились «переоформити» свій бізнес за вимогою загарбників.