Зеленський запровадив санкції проти російських та окупаційних медіа з Криму, а також компаній, що працюють у сфері ВПК і фінансів

Влада
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій проти 69 юридичних і двох фізичних осіб. Йдеться, зокрема, про низку медіа з Росії та з тимчасово окупованого Криму, а також компанії, пов’язані з військово-промисловим комплексом РФ, і компанії, які проводять фінансові розрахунки та працюють у сфері фінансів.

Відповідний указ №340/2024 від 22 травня 2024 року опублікований на сайті глави держави.

Документом затверджене рішення РНБО України від 22 травня «Про застосування і скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Серед підсанкційних медіа-компаній з Росії – телерадіокомпанія ТОВ «НТВ-ПЛЮС», АТ «Первый канал. Всемираня сеть», ВАТ «Телерадиокомпания Вооруженных Сил Российской Федерации «Звезда», АТ «ТНТ Телесеть», АТ «Москва Медиа», Автономна некомерційна організація Інформаційний центр радіомовлення, мистецтва і культури «Вера, надежда, любовь», АТ «Телерадиокомпания «Петербург», ТОВ «Акцепт» (Телевізійний канал Рен ТВ), ТОВ «Мультимедийный информационныий центр «Известия», Автономна некомерційна організація «Общественное телевидение России», ЗАТ «Мультимедиа Холдинг», АТ «Редакция газеты «Московский комсомолец» та інші.

Також під українські санкції потрапили медіакомпанії в окупованому Криму: ТРК «Крым», ТОВ «Информационная платформа Крымпрес», «Севастопольская телерадиокомпания», «Крымская газета», ТРК «Ялта», «Студия «Ялта ТВ», ТОВ «Смарт-Сити».

Санкції запроваджено також проти ТОВ «Ураніс» з окупованого Севастополя, що займається розробкою і виробництвом радіоапаратури, компонентів КВ і УКХ комплексів радіозв’язку, проти ТОВ «Вебмани.Ру», АТ «Вычислительные Силы» та інших.

Серед підсанкційних компаній низка підприємств з українською реєстрацією. Це, зокрема, ДП «Фінансова компанія «ЕЛМІ», ТОВ «Вебмані.Юей», ДП «Фінансова установа «ВМ-Фактор», ТОВ «Агентство Гарантій».

Крім того санкції застосовані проти двох громадян РФ: Євгена Вороніна, надзвичайного і повноважного посла РФ у Панамі, та Олексія Федоренка, засновника і керівника кількох підприємств, що працюють у сфері військово-промислового комплексу, зокрема ТОВ «Корпорація Парус».

Всі обмежувальні заходи введені на 10 років.

Контроль за виконанням рішення президент поклав на секретаря РНБО Олександра Литвиненка.

Кабінет міністрів, СБУ і НБУ мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій.

Міністерству закордонних справ доручено поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Нагадаємо:

  • 23 грудня 2023 року Володимир Зеленський ввів у дію два рішення Ради національної безпеки та оборони про запровадження економічних санкцій проти колаборантів та компаній, які працюють на тимчасово окупованих територіях.
  • 4 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження економічних санкцій проти бізнесменів та низки українських компаній.