Миколі Паніотову з Херсона, який знімався у ворожій пропаганді і підтримував Росію в Телеграмі, суд заборонив працювати в органах влади

Влада
Николай Паниотов, колаборант
Николай Паниотов, колаборант

38-річний Микола Паніотов з Херсона в 2022 році працював тренером у захопленому Херсонському державному університеті і знімався у пропагандистських сюжетах ворога. Після звільнення міста він публічно підтримував дії окупантів у телеграм-каналах, за що Херсонський міський суд 24 травня визнав його винним у колабораційній діяльності і призначив йому вельми умовне покарання.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на окупаційні пабліки і вирок суду.

Суд встановив, що херсонець Паніотов Микола Володимирович після звільнення свого міста, на початку 2023 року, поширював у загальнодоступному телеграм-каналі коментарі на підтримку російських окупантів. 

Приміром, на повідомлення про вибухи в Херсоні від відповів: «Я очень надеюсь, что «СВО» вернёт своё». В березні 2023 року він написав коментар: «Херсон это Россия». А за місяць він опублікував там же: «Херсон это россия навсегда ждем вас».

Проведена експертиза підтвердила, що коментарі Миколи Паніотова містять ознаки публічного заперечення збройної агресії РФ проти України і ознаки публічних закликів до невизнання поширення державного суверенітету України на її тимчасово окупованій території.

В суді Микола Паніотов повністю визнав свою вину. Його визнали винним у колабораційній діяльності за ч. 1 ст. 111-1 КК України.

Вирок суду – позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, які пов’язані із наданням публічних послуг, строком на 10 років. Максимальне покарання, передбачене цією статтею Кримінального кодексу – заборона обіймати посади протягом 15 років.

Також Микола Паніотов має сплатити майже 15,2 тисячі гривень за витрати на експерта.

Під час окупації Херсона Микола Паніотов працював тренером зі спортивної боротьби в стінах захопленого Херсонського державного університету. Його заняття там організувало окупаційне міністерство молодіжної політики і спорту Херсонської області. Аби заохотити молодь приходити на тренування Паніотова російські загарбники влаштовували серед спортсменів розіграші спортивного одягу. 

Про ці тренування російські пропагандисти знімали відеосюжети, які розміщували в своїх пабліках. Активну участь у цих зйомках брав і Микола Паніотов.

Однак про це у вироку суду не згадується.

  • Як повідомляв ЦЖР, 47-річний Олег Буховець, який в 2022 році очолював окупаційну поліцію в Каховці на Херсонщині визнаний винним у колабораційній діяльності. Суворовський районний суд Одеси 20 травня виніс йому заочний вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.