«Я милицию привёл в боевую готовность». Олег Буховець, ексначальник окупаційної поліції Каховки, про якого писав ЦЖР, отримав 15 років тюрми

Влада
Олег Буховець, колаборант

47-річний Олег Буховець, який в 2022 році очолював окупаційну поліцію в Каховці на Херсонщині визнаний винним у колабораційній діяльності. Суворовський районний суд Одеси 20 травня виніс йому заочний вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Буховець був фігурантом численних публікацій ЦЖР.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

Суд встановив, що Буховець Олег Васильович добровільно перейшов на бік ворога і 1 квітня 2022 року очолив окупаційну поліцію в Каховці. Він підбирав кадри, примушував поліцейських до співпраці з загарбниками і брав участь у репресіях проти мирних людей.

Доказами співпраці Олега Буховця з ворогом стали покази багатьох свідків. За словами одного з них, дільничного поліції, 1 квітня 2022 року він зупинився біля будівлі поліції в Каховці. До нього одразу підійшли двоє озброєних російських військових і завели до відділку. Там у кабінеті на другому поверсі Олег Буховець запропонував йому виходити на роботу, на що той відмовився. Також Буховець сказав свідку зателефонувати колегам, які залишились у місті, щоб вони зібралися в поліції і агітував їх переходити на бік ворога.

В травні 2022 року цього ж свідка незаконно затримали працівники ФСБ РФ. Коли його доставили до «поліції» Каховки, чоловік побачив там у дворі Олега Буховця, який стояв з невідомими особами в камуфляжній формі РФ.

Міський голова Каховки розповів у суді, що 1 квітня 2022 року його запросили до будівлі Каховської міської ради – як виявилося, на той момент уже захопленої російськими військовими. Там його завели до великої актової зали на четвертому поверсі, де він побачив біля 25 співробітників міськради і озброєних військових РФ з масками на обличчях. На тій «зустрічі» окупанти представили призначеного ними так званого мера Каховки Павла Філіпчука і начальника «поліції» Олега Буховця. Про ці події ЦЖР детально писав ще в квітні 2022 року.

За словами інших свідків, родичі викрадених російськими окупантами цивільних людей в 2022 році були змушені звертатися до Олега Буховця як начальника «поліції». Вони намагалися дізнатися, де саме утримують тих, кого незаконно позбавили волі.

Слідчим вдалося прослухати і зафіксувати телефонні розмови Олега Буховця в червні 2022 року. Останній тоді заявив своєму співрозмовнику: «Я милицию Каховскую и Новокаховскую привёл в боевую готовность полностью, сказал собраться в отделениях, нигде не лазить, в общем, чтобы были готовы в случае чего».

Також слідчі зафіксували як саме Олег Буховець надавав вказівки і координував роботу своїх підлеглих.

За скоєні злочини суд визнав Буховця винним у колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Заочний вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Вирок ще не набрав законної сили.

Олег Буховець – уродженець Миколаєва, колишній депутат Каховської районної ради від Партії регіонів. Останні роки перед великою війною він ніде не працював і тихо спивався. 

Покерував він «поліцією» Каховки недовго. На початку серпня 2022 року Олег Буховець втік з міста під час затримання російськими військовими свого близького друга, першого заступника гауляйтера сусідньої Нової Каховки Віталія Єфименка. Останнього росіяни обвинуватили в організації «злочинної банди», яка вдиралася до будинків заможних місцевих підприємців, грабувала їх, била і погрожувала вбивством, обвинувачуючи в співпраці з «бандерівцями». Відтоді Віталій Єфименко сидить «на підвалі» в очікуванні російського суду.

Відомо, що на початку 2023 року Олег Буховець переховувався від росіян у Криму.

Замість Буховця окупаційну «поліцію» Каховки очолив зрадник з Криму Анатолій Дусенко. Він уродженець селища Сімеїз Ялтинської міської ради, має досвід роботи в адвокатських компаніях. Після окупації і незаконної анексії Криму РФ Дусенко очолив створену в лютому 2017 року громадську організацію  «территориальное общественное самоуправление «Симеиз», до якої увійшли 33 місцевих «депутати».